Siatkarze UKS 9 Leszno prawdopodobnie zajmą w rozgrywkach III ligi drugie miejsce. W pierwszym finale rozegranym w Słupcy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając gładko (3:0).

Leszczynianie pojechali na pierwszy mecz finałowy do Słupcy mocno przetrzebieni kontuzjami. Trener Jarosław Borowski miał do dyspozycji zaledwie dziewięciu graczy, w tym dwóch w niepełnej dyspozycji.

To z całą pewnością miało również wpływ na wysoką porażkę z SPS. Tylko w drugiej partii nasz zespół podjął walkę z faworytem do awansu. Prowadził nawet trzema punktami, ale ostatecznie przegrał (25:21). Trzeci set okazał się kończącym w tym meczu.

SPS Słupca jest bardzo blisko wygrania III ligi. Wystarczy jej zdobyć w rewanżu w Lesznie 49 małych punktów.

Mimo wszystko jestem dumny z tego, co chłopacy pokazali przez cały sezon. Drugie miejsce też będzie dużym sukcesem, choć w rewanżu na pewno jeszcze powalczymy. Nagrodą będzie udział w barażach o II ligę niezależnie jak zakończy się rewanż – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

Dodajmy, że pierwszy taki turniej odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia, a leszczynianie będą się starać o organizację tej imprezy.

SPS Słupca – UKS 9 Leszno 3:0 (25:12, 25:21, 25:15)

Dodajmy jeszcze że rewanżowe finałowe spotkanie III ligi w Lesznie z zespołem ze Słupcy odbędzie się w Lesznie w dniu 1 kwietnia. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*