Policja podsumowała „majówkę“

Podczas „majówki“ na drogach regionu leszczyńskiego pojawiło się więcej funkcjonariuszy policji. Fot. archiwum

Leszczyńscy policjanci podsumowali długi weekend majowy. W zabezpieczenie tych dni zaangażowana była zwiększona liczba policjantów.

Tegoroczny weekend majowy trwał aż 5 dni. Leszczyńscy policjanci skrupulatnie przygotowywali się do jego zabezpieczenia, aby dla wszystkich – mieszkańców regionu i podróżujących przez nasz teren – okazał się bezpieczny.

W trakcie „majówki” policjanci wzywani byli na miejsce 4 wypadków drogowych i 7 kolizji. Przekraczanie dozwolonej prędkości to główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych, dlatego dla policjantów eliminowanie z ruchu piratów drogowych to jeden z priorytetowych celów – informuje asp. sztab. Monika Żymełka z KMP Leszno.

Tylko w trakcie jednego dnia – 4 maja – funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość o ponad 50km/h.

W trakcie długiego weekendu trzy osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wśród nich był 41-letni mieszkaniec gminy Osieczna, który 2 maja przed godz. 15.00 w Święciechowie na ul. Leszczyńskiej, jadąc osobowym peugeotem, doprowadził do zderzenia z volkswagenem, najeżdżając na jego tył.

Po przyjeździe policjantów na miejsce i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie kary pieniężne.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*