„Poligon“ został miejskim kąpieliskiem

W tym roku pomost nie będzie musiał być przesuwany. Fot. Jakub Latusek

Zbiornik na Sierakowie, zwany „Poligonem“, podczas tegorocznego sezonu letniego zostanie sklasyfikowany jako oficjalne kąpielisko miejskie. Dzięki temu nie będzie konieczności przestawiana pomostów, jak w roku ubiegłym.

Rok temu ze względu na zmiany w prawie i niewielką ilość czasu na załatwienie formalności, zbiornik został sklasyfikowany jako „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli“. To spowodowało, że mogło być czynne tylko 30 dni w roku. Sezon trwa zdecydowanie dłużej, dlatego OSiR zdecydował, że po tym terminie linia brzegowa została podzielona, a pomosty przesunięte obok. Dzięki temu zabiegowi sezon na „poligonie“ wydłużył się do 2 miesięcy.

W tym roku nie będzie takiej konieczności. Zbiornik na Sierakowie zyskał miano „kąpieliska“ z góry określonym okresem funkcjonowania. Ten będzie trwał od 22 czerwca do 1 września. Obiekt – podobnie, jak w latach ubiegłych – będzie strzeżony przez ratowników wodnych. OSiR przygotowuje też bogatą ofertę atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oprócz placu zabaw i boisk do gry w siatkówkę, będzie można skorzystać z wypożyczalni kajaków oraz rowerów wodnych. W pobliżu plaży pojawią się też punkty gastronomiczne.

„Poligon“ czekają też gruntowne zmiany. W tym roku zdecydowano się odmulić dno zbiornika, ale to dopiero początek planu pod nazwą „Nowy Poligon“, który zapowiadał burmistrz Grzegorz Kubik podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Według niej dwa zbiorniki zostałyby połączone w jedną całość. Wokół terenu mogłyby znaleźć się ścieżki spacerowe oraz sporo atrakcji dla mieszkańców. Są też nieco futurystyczne pomysły, jak szlak wodny wokół strzelnicy. Trwają prace projektowe, które prowadzi prof. Robert Ast z synem. Ostateczna koncepcja projektantów ma zostać zaprezentowana mieszkańcom jeszcze w tym roku.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*