Polonia 1912 i IKS Leszno z wizytą w Halle

W niemieckim Halle odbyły się kolejne zawody Pucharu Europy kadetów we florecie. W imprezie mieliśmy leszczyńskie akcenty. Nasze miasto reprezentowane było przez dwa kluby.

W sumie w Halle udział w licznie obsadzonej imprezie wzięło 190 zawodników z ponad 200 zgłoszonych. W zawodach triumf odniósł Węgier – Gergo Szemes, który w finale pokonał zawodnika z Niemiec – Laurenza Doerfera (OFC Bonn). Z Polaków najlepiej wypadł Piotr Kaskow z UKS Atena Gdańsk. Spośród zawodników z Leszna najwyżej, bo na 20 miejscu sklasyfikowany został Jan Nowak z Polonii. 52 lokata przypadła Mikołajowi Ossentowskiemu (IKS), a jego koledzy klubowi klasyfikowani zostali odpowiednio na: 91 miejscu – Jakub Smuda, 98 – Szymon Pacholczyk oraz 113 – Dawid Piosik.

Rozegrano też zawody drużynowe, które zakończyły się zwycięstwem pierwszej drużyny Niemiec, która w finale pokonała pierwszą drużynę Polski. W tym turnieju udział wzięły aż 24 narodowe zespoły, w tym pięć w ,,biało-czerwonych” barwach. (andre/fot.Polonia 1912 Leszno).