Młodzi piłkarze Polonii I Leszno zostali halowym mistrzem OZPN w kategorii trampkarz. Impreza rozegrana została w nowej hali sportowo-widowiskowej w Kościanie.

W sumie w imprezie wystąpiło osiem najlepszych zespołów z naszego okręgu, które najpierw były podzielone na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny z grup awansowały do półfinałów.

W nich Polonia I Leszno pokonała Polonię II Leszno 4:1. W drugim z półfinałów Grom Wolsztyn zremisował 0:0 z Kanią Gostyń, ale ci pierwsi wygrali konkurs rzutów karnych i zameldowali się w finale.

W meczu o 3 miejsce Kania znów zremisowała 0:0 z Polonią II, ale wygrała serię rzutów karnych, co dało temu zespołowi najniższy stopień podium.

W finale zanosiło się też bardzo długo na bezbramkowy remis. Dopiero w ostatnich fragmentach spotkania zwycięstwo Polonii I Leszno dał Nataniel  Kozibura.

Były i indywidualne wyróżnienia. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju trafił do rąk Patryka Stachowiaka z Polonii I Leszno. Kacper Przybylski z Kani Gostyń został uznany najlepszym bramkarzem. Najskuteczniejsi w turnieju byli zdobywcy 4 bramek: Jakub Harendarz z Polonii I, Antoni Prałat z Polonii II oraz Jakub Nowacki z Obry Kościan.

Końcowa kolejność halowych mistrzostw OZPN Leszno w kategorii trampkarz: 1. Polonia I Leszno, 2. Grom Wolsztyn, 3. Kania Gostyń, 4. Polonia II Leszno, 5. Obra Kościan, 6. Rawia Rawicz, 7. Szok Bojanowo, 8. As Czempiń. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*