Pomagają 6-letniej Marysi

66

Sześcioletnia Marysia Lotka ze Wschowy zmaga się z poważną chorobą: atrofią nerwów wzrokowych i marmurkowatością kości typu dziecięcego. Dziecko jest pod stałą opieką lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Na co dzień Marysia chodzi do przedszkola Kraina Tęczy działającego w ramach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie, a jednocześnie systematycznie jeździ do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, gdzie uczy się  języka Braill’a. Jak każdy przedszkolak jest bardzo ciekawska i lubi naukę. Ostatnio z zapałem poznaje tajniki pisania na specjalnej braillowskiej maszynie. Niestety, Marysia nie ma własnej maszyny, a ta na kolejnych etapach edukacji będzie jej niezbędna. Pomoc rodzinie dziewczynki zaoferowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera Bliżej Autyzmu we Wschowie, które wraz z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zbierać będzie pieniądze na zakup maszyny.

 

Koszt maszyny, wraz z potrzebnym osprzętem, to 11 tysięcy złotych. W tym miesiącu ruszamy z akcją charytatywną, która obejmie także grudzień. Inaugurację zaplanowaliśmy na 9 listopada. W ramach akcji charytatywnej zorganizujemy wiele imprez dla Marysi. Będą to wydarzenia zarówno kulturalne, jak i sportowe.

 

Wczoraj 9 listopada w CKiR zainaugurowano akcję pomocową.

 

Jedną z imprez dedykowanych Marysi będą  III otwarte mistrzostwa Wschowy w siłowaniu się na rękę.  Zawody odbędą się 30 listopada o godzinie 18. 00 w sali sportowej CKiR przy ul. Moniuszki 11. Zawody odbędą się w kategorii męskiej i żeńskiej. Zapisy przyjmowane będą do  29 listopada w siłowni CKiR osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu 725 208 560. Dodatkowe atrakcje wieczoru to pokazy crosstrainingu oraz mieszanych sztuk walki. Już d, wśród których znajdą się m.in wydarzenia kulturalne i sportowe. Pieniądze dla Marysi zbierane będą także 3 grudnia podczas IV Biegu Mikołajkowy.

 

Zawodnicy będą mieli do pokonania Bluszczowy Szlak. Bieg główny obejmuje trasę 5 kilometrową, ale można zapisać się także na marsz nordic walking i nieco krótszy bieg. Dzieci biegną na 800 metrów. Na koniec biegu planowane jest wspólne ognisko. Zapisy na stronie http://www.biegaj-wschowo.pl/index.php/bieg-mikolajkowy/zapisy-vi

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu”
BS we Wschowie, nr konta: 89866900012011001372430001 – z dopiskiem: Dla Marysi Lotki

Dla przelewów zagranicznych: Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „BLIŻEJ AUTYZMU” IBAN: PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001
SWIFT CODE – GBW CP LPP – z dopiskiem: Dla Marysi Lotki. Kab/ fot kab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*