Pomagają za darmo, ale czasem sił im brak

Taką ilość spodni próbowali wynieść mężczyźni fot. arch

Hanna Hendrysiak od szesnastu lat prowadzi działalność społeczną. Jej stowarzyszenie Echo pomaga najuboższym mieszkańcom Leszna. Wydają im unijną żywność oraz bezpłatną odzież. Organizują też warsztaty dla dzieci i dorosłych. Jednym słowem jest to miejsce, z którego nikt nie wyjdzie bez pomocy. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, które powodują, że wolontariusze tracą wiarę w sens swojej pracy.

Tak się zdarzyło kilka dni temu. Do Echa przyszli dwaj panowie. Zapytali, czy mogą zabrać sobie ubrania z magazynu. Oczywiście zaprosiłam ich do środka – mówi Hanna Hendrysiak.

Magazyn ubrań jest doskonale zaopatrzony. Darczyńcami używanej odzieży są mieszkańcy, ale czasami zdarzają się także nowe egzemplarze.
W ostatnim czasie otrzymaliśmy z likwidowanej hurtowni ponad tysiąc par nowych spodni oraz 300 eleganckich garniturów. Wiele osób już nimi obdarowaliśmy, ale doszły nas słuchy, że nasze garnitury ktoś próbował sprzedać. Dlatego wpuszczając panów do magazynu poprosiłam, żeby nie brali hurtowych ilości, ale po jednej parze spodni. Kiedy wychodzili coś mnie tknęło i poprosiłam, żeby otworzyli torby. W środku mieli po kilkanaście par nowych spodni. Nie zważali na rozmiary, brali z półki „jak leci”. Dla mnie stało się oczywiste, że nie biorą tych spodni na własne potrzeby – żali się pani Hanna.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 6 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*