Pomaganie jest dziecinne proste – takie hasło towarzyszy finałowi WOŚP 2019

Przed nami 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, a wielkie granie odbywa się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste”. W regionie leszczyńskim przygotowano wiele wydarzeń. Nie sposób wymienić wszystkie. Sygnalizujemy wybrane, zachęcając do udziału nawet w tych najdrobniejszych inicjatywach.

W Lesznie w sobotę, 12 stycznia w godz. 10.00-14.00 można wybrać się do hali Zespołu Szkół Technicznych CKZiU na IX turniej piłkarski poświęcony pamięci leszczyńskich przyjaciół WOŚP. W niedzielę, 13 stycznia w godz. 9.00-13.00 w punkcie krwiodawstwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie zaplanowano zbiórkę krwi. O 9.00 na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej pod hasłem „Pływam dla WOŚP” rozpocznie się test Coopera w wodzie, natomiast pomiędzy 10.00 a 18.00 w Fitness Klubie Sporting w Galerii Leszno można przyłączyć się do imprezy „Biegam dla WOŚP”. W godz. 10.00-21.00 Euro Jump przy ul. Narutowicza zapraszam na „Euro Jump skacze dla WOŚP”. Miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością zainteresuje VII bieg i marsz z kijkami na dystansie 5 km, który wystartuje w południe z polany Trzech Dębów w Karczmie Borowej. Jak co roku na każdego uczestnika będzie czekała gorąca zupa z kotła, herbatka i smaczny placek. Ponadto każdy zawodnik na mecie otrzyma ręcznie wykonany medal przez dzieci ze SP nr 2 w Lesznie. Szczegóły na stroniemaratonleszno.pl w zakładce „menu” lub na stronie facebookowej wydarzenia.

WOŚP w stolicy regionu upłynie również pod znakiem koncertów. I tak koncertowo będzie m.in. od 14.00 do 17.00 w sali gimnastycznej SP nr 2. Z kolei o 15.00 w sali MOK rozpocznie się osiemnasta edycja imprezy „Małe serduszka grają dla Orkiestry”.

W trakcie imprez przeprowadzone zostaną licytacje okolicznościowych gadżetów WOŚP, jak również licytacja lotu balonem, której rozstrzygnięcie nastąpi podczas koncertu. Otrzymaliśmy też informację od prezydenta Leszna o przekazaniu na licytację repliki złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu 2018, który wywalczyła Unii Leszno – zapowiada Mariusz Zakrzewski, jeden z organizatorów leszczyńskich imprez w ramach WOŚP. – O 19.30 rozpocznie się podsumowanie XXVII finału WOŚP na leszczyńskim rynku, a o 20.00 światełko do nieba wyślemy naszym leszczyńskim balonem.

W Gostyniu na finałowe granie przygotowano m.in. piłkę do koszykówki od Marcina Gortata z jego autografem, rękawice Dariusza Michalczewskiego z jego autografem, koszulkę hokeisty Igora Czerkawskiego czy talony na bezpłatne treningi karate, jak również jedyne na świecie gostyńskie złote serduszko XXVII finału WOŚP. Punktem kulminacyjnym będzie finałowa impreza w GOK Hutnik od godz. 16.00.

Orkiestra gra, bo jest potrzebna. Bo potrzebne są pieniądze, gdyż to one decydują o życiu dzieci, a ciągle jeszcze brakuje najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla ratowania ich życia i zdrowia. Brakuje, więc gramy, nie wdając się w dyskusje, dlaczego państwo jako system nie działa sprawnie na tym polu albo czy Owsiak jest poprawny politycznie. Gramy, bo gostyński szpital już wielokrotnie otrzymał sprzęt z Fundacji WOŚP. Ale przede wszystkim gramy, bo może dzięki temu uda się uratować choćby o jedno dziecko więcej! Bądźmy razem 13 stycznia! – podkreślają zgodnie Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak, szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP.

W Kościanie 13 I w godz. 12.00-14.00 na rynku zaplanowano m.in. morsowanie – wejście do wody „morsów” i płetwonurków. W południe z rynku wystartują też uczestnicy XI Biegu Wielkoorkiestrowego na 10 km (biegacze i miłośnicy nordic walking). Trzy godziny później rozpocznie się koncert w KOK, ok. godz. 18.30 odbędzie się licytacja, po której wystąpi gitarzysta i wokalista Witold Piszczoła.

Morsowanie będzie też jednym z punktów programu rawickiego finału WOŚP. Organizatorzy zapraszają nad zbiornik wodny na terenie byłego poligonu. Od 13.30 koncertowo będzie w Domu Kultury w Rawiczu. Ponadto od 14.00 do 20.00 potrwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku DKMS; od 14.00 do 17.00 Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu zaprasza na mierzenie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, pokazy masażu leczniczego oraz malowanie twarzy.
We Wschowie początek orkiestrowego grania na rynku zaplanowano na godz. 15.00. Na scenie pojawią się przedszkolaki, będzie pokaz ratownictwa technicznego przygotowany przez strażaków, na scenie wystąpią grupy Fani Boga i Radioactive.

W Górze 13 stycznia na stadionie OKF ok. godz. 9.00 rozpocznie się bieg „Charytatywna 400-setka”, natomiast o 13.00 – finałowa impreza w Domu Kultury, której program wypełnią prezentacja przedszkoli, szkół i różnych grup, przeplatane aukcjami.

Na aukcji WOŚP dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. lot szybowcem z Robertem Biedroniem. Szybowiec ma wystartować z Leszna. ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*