Pomnik z dofinansowaniem MON?

Fot. Dariusz Staniszewski

Aż 630 tys. potrzeba na budowę pomnika Armii Krajowej wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Z inicjatywą uczczenia pamięci żołnierzy wystąpił leszczyński oddział Światowego Związku Żołnierzy AK. Monument stanie w parku między ul. Mickiewicza i aleją Słowackiego, obok PWSZ. Koncepcja zakłada wybudowanie pomnika na okręgu o średnicy piętnastu metrów, a na jego obrzeżach będą przestrzelone, stalowe tarcze.
Projekt zostanie sfinansowany z kilku źródeł: 200 tys. zł wyłoży samorząd, 30 tys. zł pochodzi ze zbiórki publicznej, a o brakujące 400 tys. zł zwrócono się do Ministerstwa Obrony Narodowej, które dysponuje środkami na inicjatywy związane z uczczeniem rocznicy 100-lecia niepodległości Polski.

Wysoka cena budzi wątpliwości części mieszkańców. Zdaniem Grażyny Banasik, radnej Lewicy, bez względu na to czy pomnik powstanie z dotacją czy bez, koszty budowy są zbyt wysokie, bo pieniądze i tak pochodzą z kieszeni podatników.

Marek Goryniak, radny PiS tłumaczy, że wartość postawienia samego pomnika wynosi ok. 230 tys. złotych. Za resztę zostanie uporządkowane otoczenie monumentu. ds

17 KOMENTARZE

  1. Daniel Radziejewski znowu dzieci….maja radziców którym niechce się chodzic do pracy bo wola korzystac z opieki i brac 500+ a gdzie osoby starsze które w życiu przeszły wojny itd a na leki i lekarzy nie maja.

  2. Daniel Radziejewski opueka takim dziecia moze pomoc maja obiady w szkołach w przedszkolach.A rząd i Pisiory mowia ze nie ma w polsce głodnych dzieci.Tony jedzenia wyrzucane w Polsce do smieci.Temat rzeka.No właśnie pieniadze i tak pójda na to co oni chca

  3. Wiem że nie na temat, ale nie wiem gdzie napisać a to ważne:
    Nikt nie mówi o tym że w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie przy ul. Rumuńskiej panuje wszawica. Dzieci zarażają sie od dzieci bo wszyscy milczą, a w aptece na Przyjaźni zaczyna brakować środków na wszawicę.
    Swoją drogą także jestem przeciwny temu pomnikowi za takie pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*