Pomóżmy w leczeniu Adasia!

Dochód z koncertu w kościele przeznaczony będzie na zakup urządzenia potrzebnego do opieki nad Adasiem. fot. UMIG Czempiń

5 maja o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Czempiniu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dwuletniego Adasia Nowackiego z Piechanina, który jest ciężko chory.

Adaś Nowacki z Piechanina w gm. Czempiń urodził się z osłabionym napięciem mięśniowym i wiotkością krtani. Od urodzenia miał problemy z jedzeniem i połykaniem.

Był odżywiany przez sondę oraz rehabilitowany, a jego stan ulegał wyraźnej poprawie. W 4. miesiącu życia zdarzył się bardzo nieszczęśliwy i dramatyczny w skutkach wypadek. Podczas zakładania PEGa metodą endoskopową doszło do perforacji przełyku. Adaś został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej na cztery tygodnie, a jego stan był bardzo ciężki. Po miesiącu spędzonym na OIOM-ie obudził się, ale jako inny już chłopiec. Widoczny był regres.

Do oddychania zrobiono mu tracheostomię, a do jedzenia gastrostomię.Skutkiem tego jest brak mowy, ciągłe odsysanie wydzieliny z dróg oddechowych oraz niedosłuch. Oprócz tego Adaś zmaga się z ogromem infekcji z powodu braku odporności, wielokrotnie w ciągu doby wymiotuje, jest bardzo osłabiony przez serie kolejnych antybiotyków i aspiracje do dróg oddechowych.

Rodzice Adasia walczą z czasem i robią, co w ich mocy. Zabiegają o jak najwięcej rehabilitacji, metod wspomagających i stymulujących. 2-latkowi bardzo potrzebny jest koflator – asystor kaszlu. Jest to urządzenie umożliwiające w sposób nieinwazyjny oczyszczać drogi oddechowe u osób z niewydolnym odruchem kaszlowym.

Cena urządzenia wynosi 22,9 tys. zł. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na jego zakup.

Andrzej Rajewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*