Pompax Tęcza Leszno kontra MKS MOS Konin

Po świąteczno-noworocznej przerwie do gry powracają koszykarki II ligi. Pompax Tęcza Leszno podejmie w niedzielę w Trapezie – MKS MOS Konin. Faworytkami będą gospodynie.

Teoretycznie powinien to być łatwy mecz dla podopiecznych trenera Krzysztofa Zajca. Najbliższe rywalki zamykają ligową tabelę z bilansem 1 zwycięstwa i 7 porażek. MKS MOS wygrał dopiero w 7 kolejce, w której rozprawił się na swoim parkiecie z AZS Włocławek 103:78. Na początek sezonu niedzielne przeciwniczki uległy na własnym parkiecie bardzo wysoko ekipie z Leszna 128:63 i była to jak do tej pory najwyższa wygrana w całych rozgrywkach.

Nasze panie liczą się cały czas w walce o baraże i wejście do I ligi, ale przypomnijmy, że przegrały już w tym sezonie dwa razy z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa, bo o te dwa premiowane awansem do baraży miejsca walczą trzy zespoły. Oprócz wymienionych: Pompax Tęczy i Ostrovii, także Lider Swarzędz, który przewodzi stawce drużyn II ligi z jedną porażką. Zespół ten przegrał u siebie właśnie z Tęczą.

Tak naprawdę podopieczne trenera Krzysztofa Zajca nie mogą się już do końca rozgrywek pomylić. Jeśli tak się stanie, to powinny z powodzeniem powalczyć przynajmniej o 2 miejsce w tabeli. Aktualnie są trzecie, a niedzielny mecz z MKS MOS Konin, który rozpocznie się w Trapezie o godzinie 16.00 powinien być formalnością. (andre/fot.andre).