Pompax Tęcza Leszno w piątek podejmie Basket 25 Bydgoszcz

Do hali Trapez powracają koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Już w piątek, w dzień świętego Mikołaja rozegrają kolejny mecz o ligowe punkty. Rywalem będzie Basket 25 Bydgoszcz.

Czy będzie Mikołajkowy prezent w postaci kolejnego zwycięstwa? Fani żeńskiego basketu na pewno na to liczą i taki prezent przyjmą z otwartymi ramionami. Wyniki obecnego sezonu w II lidze stawiają w roli faworyta leszczynianki, które przewodzą stawce drużyn z bilansem 5-1. W poprzedniej kolejce podopieczne trenera Krzysztofa Zajca bardzo pewnie pokonały na wyjeździe inny bydgoski klub, mianowicie MUKS Supravis (91:62).

Piątkowy rywal radzi sobie co najmniej przyzwoicie. Miał trudny start, bo w dwóch pierwszych spotkaniach grał z faworytami ligi i zarówno z Liderem Swarzędz na wyjeździe, jak i u siebie z Ostrovią nawiązał wyrównaną walkę przegrywając kilkoma punktami.

To bardzo młody zespół złożony z zawodniczek roczników (2001-2005). Młody, ambitny i nie mający nic do stracenia. To nie będzie spacerek. Po wspomnianych dwóch porażkach potem Bydgoszczanki wygrały trzy mecze z rzędu, w tym ostatni z MUKS II Poznań. Emocji nie powinno zabraknąć. Zapraszamy na mecz. Początek ,,mikołajkowego” spotkania w hali Trapez o godzinie 18.30. (andre/fot.andre).