Pompax Tęcza po okazałym zwycięstwie w Koninie zagra w Trapezie

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno w nowym sezonie występują w II lidze, pomimo, że przez kilka lat zespół z powodzeniem występował na zapleczu ekstraklasy. W Lesznie postanowiono jednak świadomie zejść klasę niżej, by ogrywać własne wychowanki.

Tam utalentowanej młodzieży wspieranej Igą Walentowską, Justyną Chołtyn i Anitą Plucińską będzie znacznie łatwiej o punkty. Zespół, który od nowego sezonu prowadzi trener Krzysztof Zajc inaugurację ma już za sobą. Była okazała. Pompax Tęcza rozbiła na wyjeździe MKS MOS Konin 128:63. Już tym meczem ekipa z Leszna pokazała, że będzie należeć do faworytów rozgrywek.

W niedzielę poprzeczka będzie jednak zawieszona wyżej, bo naszym paniom przyjdzie się zmierzyć z MUKS Poznań, który też powinien w tej lidze rozdawać karty. Trzecim mocnym tej ligi będzie zapewne Lider Swarzędz, który podobnie jak MUKS ma za sobą dwa mecze i dwie wygrane.
Mecz, który dla Pompax Tęczy będzie inauguracją przed własną publicznością rozegrany zostanie w niedzielę w Trapezie i rozpocznie się o godzinie 16.00. Bilety kosztować będą: 5 zł (normalny), 2 zł ulgowy (uczniowie szkół, emeryci i renciści). Dodajmy, że dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na wsparcie grup młodzieżowych Tęczy Leszno. (andre/fot.teczaleszno).