Zwycięska Pompax Tęcza (galeria)

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Nasz młody zespół pokonał wysoko Maximus Kąty Wrocławskie 83:50.

Tylko przez pierwsze 10 minut można było mieć wątpliwości kto jest lepszy. Nieoczekiwanie prowadziły rywalki.

Druga ,,ćwiartka” spotkania przyniosła zwrot wydarzeń. Młody leszczyński zespół dosłownie rozbił obronę drużyny spod Wrocławia i po 20 minutach było już (39:23) dla ekipy prowadzonej przez trenera Arkadiusza Zachacza.

Po 30 minutach przewaga juniorek z Leszna osiągnęła już 35 punktów i jasne się stało, że dwa punkty pozostaną w Wielkopolsce.

Ostatecznie po jednostronnym spotkaniu Pompax Tęcza Leszno rozbiła zespół spod Wrocławia, wygrywając 83:50.

Pompax Tęcza Leszno – Maximus Kąty Wrocławskie 83:50 (8:13, 31:10, 22:13, 22:14)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Jaszewska 18, Woźniak 17, Raczyńska 9, Franckowiak 8, Kocemba 8, Kaczmarek 6, Kowalska 4, Sakowicz 4, Gadkowska 3, Lubińska 2, Brambor 2, Łakoma 2. (andre/fot.andre).