Poseł Ast broni pomysłów PiS-u, poseł Szłapka – konstytucji

Wschowski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast ma swoje pięć minut w historii Polski. Z ramienia swej partii firmuje m.in. działania związane z wyborem nowych członków Trybunału Konstytucyjnego, jego wypowiedzi zamieszczają wszystkie media.

Po przeciwnej stronie sporu politycznego jest kościański poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, który w Sejmie ostrzegał przed łamaniem konstytucji przez obecną większość parlamentarną.

Marek Ast wywodzi się z tzw. starej gwardii Porozumienia Centrum, poprzednika PiS. Po kilku kadencjach jako burmistrz Szlichtyngowej zaangażował się w politykę krajową. Jest szefem PiS w regionie lubuskim, w 2006 r. był tam wojewodą. Gdy PiS przez dwie kadencje Sejmu była w opozycji, Ast – z wykształcenia prawnik – zajmował się niemal wyłącznie tworzeniem prawa, był autorem wielu ustaw i sprawozdawcą w imieniu klubu PiS.

Po tegorocznym zwycięstwie wyborczym Marek Ast został m.in. przewodniczącym komisji ustawodawczej w Sejmie. Z ramienia PiS-u zabierał głos m.in. na temat unieważnienia wyboru członków Trybunału Konstytucyjnego w poprzedniej kadencji Sejmu oraz zgłaszał kandydatów tej partii na nowych sędziów.

Osoby te w sposób oczywisty, jak wynika z ich biografii, z ich życiorysów, z ich ścieżki kariery zawodowej, gwarantują dobre wykonywanie funkcji sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy państwu te kandydatury i jestem zaszczycony, że w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość mogę państwu zarekomendować tak znakomitych kandydatów – mówił w Sejmie.

ram

Cały artykuł w 50. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

7 KOMENTARZE

 1. a co robil koscianiak w czerwcu jak jego partia lamala konstytucje? Co robil? Nic nie robil, nic nie slyszal a teraz widzi i slyszy jak PiS naprawia to co on spiepszal . A co z Gesiarka obrazem ktoory zniknal z jego pokoju u Prezydenta Bula. Kto powiesil na haku od obrazu kalendarz ? Nu panie kosciania . Bylo to cap carap?

 2. Salon współczesnej targowicy walczy nie o demokrację,ale o możliwość dalszego,bezkarnego dymania Polaków przez światowe koncerny i miejscowych kryminogenne organizacje o charakterze mafijnym Platformerskich Oprychów,lewactwa i ideologów gender….
  Ich trzeba wypalać gorącym żelazem jak POmór i zarazę.

 3. Oglądam ponad godzinę obrady Komisji Ustawodawczej i mam pytanie: czy poseł/posłanka Pomaska bierze wynagrodzenie za udział w tych obradach??? Przez cały czas “stuka” w telefon (gra w coś czy wysyła smsy?,nie głosuje, nie zabiera głosu, jedyny jej ruch (po za stukaniem w telefon) to było ruszenie się po ładowarkę i szukanie gniazdka elektrycznego, po znalezieniu wzięła się za tablet !!!!

 4. Pan prezydent Borowiak byl poslem PO i pochodzi z Swieciechowej. Urodzil sie z rodzicow , ktorzy nalezeli do jednej wiodacej przez 45 lat partii PZPR. Partia ta doprowadzila Polske do ruiny a jej ostatnim dowodzacym byl sp. gen. broni Wojciech Jaruzelski, ktory to wprowadzil wojne przeciwko Polakom tzw Stan wojenny,uznany dzis jako napad zbrojny na Narod Polski.Dzis probuje sie pod przykrywka walki o DEMOKRACJE wyprowadzac ludzi na ulice prowadzac do MAJDANU tylko i wylacznie dlatego , ze demokratycznie wybrany 25 pazdziernika rzad NOWY PiS-u chce ukrocic zlodziejstwo i korupcje rozpanoszona szczegolnie w ostatnich 8 latach zadluzajac Polske na ponad bilion zlotych nie liczac emerytur i rent.Najtrudniejsza operacja chirurgiczna jest oddzielenie ryja od koryta stad to parcie na Majdan. Tak mawial sp. prof Religa. Konczac musimy pamietac, ze demokracja jest tak dlugo jak oni rzadza innymi slowy slowa Gomulki zawsze aktualne sa cyt “Wladzy raz zdobytej nie oddamy NIGDY”!JAK CIE ZLAPIA PRZY KRADZENIU TO KRZYCZ, ZE TO NIE TWOJA REKA.Niewazne kto glosuje lecz kto liczy glosy!

 5. Schetyner to kolejny folksdojcz po Ryżym Ch..ju, który został firerem Plugawych Oszustów – agentury na usługach
  marksistowsko-islamistycznych Makrelnych Posthitlerowców , którzy zawłaszczyli całą władzę w niemczech i na chama

  chcą zislamizować UE ! A ich pachołkami PO-myleńcami co jak stalinowcy i hitlerowcy inwigilowali Polskich Dzienni-

  karzy i Opozycję musi zająć się ABW i prokuratora ! W szczególności tym bardzo podejrzanym folksdojczem Schetynerem

  co do niedawna był Syfem MSZ (Mamoniarskiej Sitwy Zagranicznej). Ten bełkotliwy prostak-intrygant ma wygląd i

  prezentację pijaczka spod butki z piwem. Wypowiada się jak dziecko specjalnej troski wezwane nagle do tablicy i

  robi głupawe miny uśmiechając się swoją nową szczęką jak głupi do sera. W sytuacjach trudnych jest potulny jak

  szczurek oraz śliski jak mydło do d… To typowy Plugawy Oszust – agent Gejrlina i Kremla – zaprawiony POdsrywacz

  i Intrygant w walce o lukratywne stołki w państwowych spółkach. Jego brukowe motto życiowe, które szepce kumplom

  do ucha to: “z d… wyszedłeś do d… wrócisz”. Nie ma też zielonego POjęcia o polityce zagranicznej, ale za to

  doskonale opanował ten nygus lizanie d… kacapstwu i szwabstwu. I to w piekielnie niebezpiecznej dla Polski

  sytuacji gdy islamiści atakują Europę – zachęcani przez szwabską sierotę po Honekerze szaloną Makrelę i podjudzani

  przez putinowską, faszystowską qrvę Rassiję, która szykuje kolejną inwazję na Ukrainę, a potem na Polskę.

  Ten folksdojczowski łajdak Schetyner co poleciał do “europejskich” posthitlerowców z ofertą nowego rozbioru Polski,

  śmierdzi na odległość szwabską agenturą i dlatego powinny się nim pilnie zająć Kontrwywiad, ABW oraz SKW. Objęcie

  firerostwa w złodziejskiej PO – tej mafii na usługach Makreli i posthitlerowców – przez folksdojcza Schetynera

  jest wielkim zagrożeniem dla Polskiej Demokracji i Polski.

 6. Chrabiego Bula któren wziął obraza ,,Gęsiarke,, ze ściany i sprzedał a pieniadze podobnież przepił należy bardzo mocno pociągnąć za konsekfencję.Najbardziej skompromitowany jest p.Bronisław Komorowski. Jako”szef”pokazał jacy ludzie dla niego pracowali. I on stał na straży praworządności Polski?Jaki prezydent taka praworządność.Ciekawe kiedy prokuratura postawi zarzuty sprawcy? Jakoś się nie spieszy? a co na to KOD-owcy? Nie będą wyrażać swego oburzenia na takie złodziejskie praktyki w pałacu????Kulturowo i mentalnie to Bronkowi bardzo blisko do tej gęsiarki ,może dla tego chciał ją mieć .NIE DOSC ZE BUL TO HITMAN TO JESZCZE DOLINIARZ.FAJNY TYPEK ZABIL POPRZEDNIKA I PODROBIL WYBORY W 2010. TO SPRAWA DO HAGI JAK MILOSEVIC KARADIC . PO- partia zlodzieji i oszustow i nikt mnie nie przekona ze jest inaczej.spodziewam się , że KODowy motłoch wyjdzie teraz na manifestację i zaprotestuje przeciw jawnemu złodziejstwu w bredzisławowej kancelarii…:)A gdzie jest ponoc ‘zlomowana’ szafa pancerna do przechowywania broni mysliwskiej? Czy prokuratura nie moze przeszukac Bronkowego rancza w Budzie Ruskiej? Moze znajdzie sie tez tam slynna sokowirowka?Pan Michałowski były pracownik kancelarii prezydenta Komorowskiego oświadczył publcznie,że obraz przedstawiał wartość 2,50 zł.słownie-dwazłote 50/100,ponieważ był już bardzo stary.Dobrze że buuuul zwany lewatywą nie zwinoł jakiegoś miecza w Japoni bo dopiero był by obciach.To są raczej głupawi i nieudolni prokuratorzy – skoro potrzebują niemal roku na ustalenie, że obraz “co najmniej dwukrotnie przechodził z rąk do rąk”? A gdzie nazwiska tych rąk?Moim skromnym zdaniem najwieksza kompromitacja dla miejsca w ktorym takie obrazy wisialy byl sam Bronek…ze swoja malzonka.A obrazy wlasnie z tego powodu opuscily to miejsce…Babcia za batonik -więzienie — Gęsiarka — Śmiech na sali — Polskie realia DKomorowski na obrazie rozpoznał swoją babkę, to wziął przodka “na pamiątkę”. Z “Bydłem na pastwisku” było podobnie, to sentymentalny powrót do przeszłości.latego sama widzisz jak skur…ne jest to co nam po sobie zostawili i jak głęboko trzeba ten syf odgrzebywać od TK aż po sądy rejonowe a może i dalej po komisariat w Wólce Małej.Komorowski na obrazie rozpoznał swoją babkę, to wziął przodka “na pamiątkę”. Z “Bydłem na pastwisku” było podobnie, to sentymentalny powrót do przeszłości.
  CAŁA TA SYJOKOMUSZA BANDA POlszewicka MA DNA ZŁODZIEJSKIE…..Co tam “Gęsiarka”.. – jedynie 10 tys. zł. — Gdzie podziewa się drugi obraz? Dzieło szkoły flamandzkiej wyceniane na 15 mln (milionów!) zł. — Ten obraz też zniknął z pałacu prezydenckiego.Ten obraz nie został skradziony, tylko zwyczajnie Bul podarował komuś jakby to była jego własnosność. To jest typowe zachowanie kacapa – przecież takie jest jego pochodzenie.przepraszam ale-BYDŁO na PASTWISKU wyceniono na 6 tys. PLN—problemem jest że KANCELARIA oba obrazy zakwalifikowała jako BEZWARTOŚCIOWE—oba wyceniono na około 2 PLN–to ZŁODZIEJSTWO.A Szlapka siedzialA w pokoju, w którym była Gesiarka, ten poseł coś powinien na ten temat wiedzieć, celowo piszę siedział bo przecież nie pracował.Jak się chłopu wóz z sianem wywróci, to czyja to wina, konia? Tak samo i te durne gęsi…po co lazły na zagon sąsiada?”Jakieś obrazki zaginęły” tak głupek będący prezydentem powiedział. Ale żulia i menelstwo, wstyd dla wyborców,że wybrali taką ekipę.Założę się że wrobią w tę aferę jakiegoś ochroniarza. Może dadzą mu jakąś premię i “sam się przyzna”, żeby raTOwać tyłki prawdziwym zŁOdziejom.Zaraz znajdą etniczne powiązania rodzinne i nikomu włos z brody nie spadnie. Albo z pejsów.ZAPEWNE NIKT NIE ODPOWIE ZA TE ZŁODZIEJSTWO PROKURATURA I SĄDY UMORZĄ SPRAWĘ Z POWODU (niby )NIEWYKRYCIA SPRAWCY POLSKA NORMA.Panie Komorowski Brąku! Oddaj skradzione meble, 2 obrazy, rzeźby i inne zabytki, a nawet i nie, zwykłe codzienne rzeczy, biurowe sprzęty i słynną sokowirówkę z Pałacu!szok, dobrze, że teraz u władzy PIS, na pewno to zmieni ;-)!!!

 7. Bronisław Komorowski niebawem przerwie swoje dłuższe milczenie po przegranych w zeszłym roku wyborach prezydenckich. Bowiem w piątek ma ruszyć Instytut Bronisława Komorowskiego. Na wystawie w instytucie eksponowane beda zyrandole, sokowirowka z palacu, obraz “GesiJarka” namalowany przez grupe trzymajaca wlazde pod nazwa “BydloNaPastwisku”. beda tez pomniejsze eksponaty takie jak stolik wyceniony przez Bula na 1.20 zl i komody wycenione na 1.45 zl. W sumie wartosc ekspozycji wyceniona jest na 1.6 mln zl, gdyz wszystko to zostalo noca wywiezione na ciezarowkach z palacu prezydenckiego. Nic specjalnego, ot kazdy czlonek PO-mafii grabi kraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*