Postawiły się niepokonanemu liderowi

Koszykarki Tęczy bardzo długo stawiały czoła niepokonanemu liderowi I ligi JAS FBG Zagłębie Sosnowiec. Rywalki dopiero w końcówce IV kwarty osiągnęły spokojną przewagę, wygrywając w Trapezie 71:59.

Tęcza jako pierwsza objęła prowadzenie po trafieniu zza łuku Pietraszek. Potem do głosu doszły rywalki, ale leszczynianki były cały czas w kontakcie. Po 10 minutach było (17:18).

Na początku II kwarty zapachniało niespodzianką, bo trafiła Hołtyn, wyprowadzając Tęczę na prowadzenie (19:18). Potem punkt z linii rzutów wolnych zdobyła Budeń, kolejne dwa dołożyła Hołtyn i mieliśmy (22:18). Przyjezdne straty szybko odrobiły, uzyskując nawet 9-punktową przewagę. Tęcza jednak nie ustępowała. Do przerwy ekipa ze Śląska miała jednak kilka punktów na plusie (35:41).

Po przerwie JAS FBG Zagłębie znów odskakiwało, ale podopieczne trenera Jędrzeja Jankowiaka ponownie odrabiały straty. Na koniec III kwarty po trafieniu za 3 punkty Budeń deficyt Tęczy wynosił tylko 3 punkty (53:56).

Jeszcze po 33 minutach gry notowaliśmy (57:61). Końcówka meczu należała jednak do lidera, który wygrał ostatnie 7 minut (10:2) i cały mecz (71:59). Lider więc wciąż niepokonany, ale brawa też dla Tęczy, która ambitnie próbowała przeciwstawić się bezbłędnej drużynie prowadzonej przez trenerów: Marca i Neydera.

Tęcza Leszno – JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 59:71 (17:18, 18:23, 18:15, 6:15)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Budeń 17 (2×3), Pietraszek 12 (2×3), Łakoma 10 (7 zb), Hołtyn 7 (9 zb), Franckowiak 5 (1×3), Pisera 5, Arczewska 3 (1×3), Matuszewska 0, Brambor 0, Targosz 0.

Najwięcej dla JAS FBG Zagłębie: Stasiuk 24, Telenga 20 (14 zb), Kaczor 13. (andre/fot.archiwum).