Poszukają ratowników. Sezon na basenie szybciej?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie poszukuje ratowników. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietna. Fot.arch.naszemiasto.pl

Na sesji rady miejskiej głosowano w sprawie przyspieszenia rozpoczęcia sezonu na basenie odkrytym MOSiR-u przy ulicy Strzeleckiej. Czy ruszy on zaraz po zakończeniu roku szkolnego zdecyduje prezydent.

Wniosek o przyspieszenie sezonu na odkrytej pływalni wpłynął w lutym do przewodniczącego rady miejskiej. Rozpatrywała go komisja skarg, wniosków i petycji rady w obecności wnioskodawcy. Przedstawił on swoje stanowisko, a członkowie komisji zadawali pytania. Odpowiedzi udzielał też specjalista ds. obiektów sportowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, który potwierdził zasadność żądania zawartego we wniosku.

Ratownicy poszukiwani

Przedstawiciel MOSiR przypomniał, że problemem jest to, iż nie są zatrudnieni etatowi ratownicy, którzy mogliby o każdej porze lata podjąć się opieki nad korzystającymi z pływalni. Pracę ratowników wykonują wyłącznie studenci, gdyż nie ma chętnych do pracy przez cały sezon bez możliwości skorzystania z urlopu wypoczynkowego.

Poinformował też, że chcąc wyjść naprzeciw tego wniosku rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska ratowników przy jednoczesnym podniesieniu wynagrodzenia. Dodał, że basen napełniany jest zwykle z początkiem czerwca i woda musi zostać zbadana przez sanepid.

Zgłoszenia do 30 kwietnia

Członkowie komisji skarg, wniosków i petycji RM przekazali wniosek do rozpatrzenia przez komisję edukacji, kultury i sportu, która uznała za zasadne wcześniejsze otwarcie basenu. Radni zdecydowali o przekazaniu wniosku do prezydenta miasta Leszna.

Procedura naboru ratowników zakończy się 30 kwietnia. Jednym z warunków jest posiadanie aktualnego zaświadczenia na pływalnię odkrytą od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 roku.

Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*