Powodzenie mają małe mieszkania i garaże

Ceny mieszkań w Lesznie są zróżnicowane, zależą m.in. od lokalizacji oraz tego, czy kupujemy nowy lokal czy nie. Fot. Anna Maćkowiak
Ceny mieszkań w Lesznie są zróżnicowane, zależą m.in. od lokalizacji oraz tego, czy kupujemy nowy lokal czy nie. Fot. Anna Maćkowiak

W leszczyńskiej przestrzeni miejskiej stale wyrastają nowe obiekty mieszkalne. Wystarczy spojrzeć na różnego rodzaju ogłoszenia, by przekonać się, że spory ruch panuje również na rynku wtórnym. Ile kosztują obecnie mieszkania w Lesznie?

Okazuje się, że już od pewnego czasu duże powodzenie mają niewielkie mieszkania, o metrażu ok. 40, a niekiedy nawet mniej niż 30 m2. Są to zazwyczaj kawalerki lub lokale dwupokojowe. Sporo osób kupuje je pod wynajem. Wśród ofert dotyczących nowego budownictwa można znaleźć m.in. dwupokojowe mieszkanie wo pow. 37 m2 za ponad 190 tys. zł brutto. Trzypokojowe nowe lokale są już droższe.

Taniej większe mieszkanie można nabyć na rynku wtórnym. W starszym budownictwie znajdziemy np. 3-pokojowe mieszkanie o pow. ponad 50 m2 za 170 tys. zł. Ceny, zarówno nowych, jak i starszych lokali, zależą od wielu czynników, w tym lokalizacji, a w przypadku tych drugich – również stanu technicznego mieszkania.

W Lesznie obecnie w kilku miejscach trwa budowa nowych bloków. Jedna z najnowszych tego typu inwestycji prowadzona jest przy ulicy Niepodległości, na terenie dawnych ogródków działkowych.

Odrębnym tematem są garaże lub miejsca parkingowe w halach garażowych. Pod tym względem stale jest deficyt. Za niektóre garaże trzeba zapłacić aż 30-40 tys. zł i znajdują one nabywców. Na wielu osiedlach trudno jest bowiem znaleźć nawet miejsce parkingowe pod chmurką blisko domu.

Anna Maćkowiak