Powstanie centrum usług dla seniorów

W wielu przypadkach opiekunowie są dla seniorów nie tylko wsparciem, ale także przyjaciółmi Fot. arch

W Grzybowie powstanie Leszczyńskie Centrum Usług Senioralnych. Na jego utworzenie miasto otrzymało dofinansowanie z unijnych funduszy – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsi seniorzy będą mogli skorzystać z jego usług w 2020 r.

Placówka powstanie na miejskiej działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Osiecką, Grzybową i Żurawinową. Wokół budynku osoby starsze będą miały do dyspozycji tereny zielone. W ramach placówki funkcjonować będzie dzienny dom opieki medycznej dla ok. 25 osób. Ma on objąć pomocą przede wszystkim seniorów niesamodzielnych i borykających się z różnymi niepełnosprawnościami.

Będą mieli do dyspozycji opiekę pielęgniarską. Zaproponowane zostaną im także ćwiczenia usprawniające, terapia zajęciowa, spotkania edukacyjne czy doradcze w zakresie doboru środków medycznych – mówi Bernadeta Szalewska- Konieczna, zastępca kierownika Biura Projektów Współfinansowanych Urzędu Miasta Leszna.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*