Bardzo trudne zadanie czeka w sobotę koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Leszno. Beniaminek po czterech porażkach ostatnio przełamał się pod Wawelem, ale teraz czeka na nich jeden z trudniejszych testów, którym będzie mecz z wiceliderem z Łańcuta.

Max Elektro już nie lideruje, ale ma tyle samo punktów, co Legia Warszawa. Przyczyniła się do tego niespodziewana porażka tego zespołu na własnym parkiecie z Kotwicą Kołobrzeg 71:73. To jednak wciąż obok Legii kontrkandydat do awansu.

Zespół, który już wie jak smakują mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. To drużyna naszpikowana graczami wysokiej klasy jak choćby: Czujkowski, Zywert, Klima, Koszuta, czy najbardziej ograny z nich na parkietach ekstraklasy Marcin Sroka.

Z Max Elektro Sokołem można jednak na pewno nawiązać walkę. Leszczynianie w I rundzie bardzo długo walczyli z tym przeciwnikiem na jego parkiecie jak równy z równym. Dopiero ostatnia kwarta okazała się decydująca dla gospodarzy, którzy wygrali cały mecz niedużą, bo 11-punktową różnicą.

Czy Jamalex Polonia pokusi się o niespodziankę w sobotni wieczór i powstrzyma Sokoła przed własną publicznością? Awans do play-off już jest, ale leszczynianie chcą zapewne uniknąć w I rundzie właśnie Sokoła bądź Legii. Do tego potrzebny jest awans o pozycję w górę, którą zajmuje zespół z Prudnika. To cel na koniec rundy zasadniczej, który wciąż jest realny. Początek spotkania w Trapezie w sobotę o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*