Sekcja kręglarska Polonia 1912 Leszno szukała sprawiedliwości i wszystko wskazuje na to, że ją znalazła. Centrala Polskiego Związku Kręglarskiego postanowiła powtórzyć sporny mecz w Superlidze Męskiej pomiędzy Alfą Vector Tarnowo Podgórne, a Polonią.

Wszystko rozbiło się wtedy o ostatni rzut Polonistów, który wykonywał Mateusz Klecha. Problem powstał wtedy, gdy sędzia postanowił oddanego rzutu młodego Polonisty nie zaliczyć, uważając, że wykonał go po czasie. Klub z Leszna od początku zgłaszał problemy z zegarem. Goście uważali też, że wspomniany rzut został oddany prawidłowo, w związku czym szukali sprawiedliwości.

Dodajmy, że gdyby sędzia zaliczył rzut Klechy, to mecz zakończyłby się remisem 4:4. Pierwsze decyzje centrali nie były pomyślne dla Polonii, która się odwoływała. Kolejna decyzja jest pozytywna. Nie wiąże się to jednak z zaliczeniem wspomnianego rzutu i przyznaniem punktu obu drużynom. Postanowiono, że obie ekipy zmierzą się ze sobą w sportowej rywalizacji jeszcze raz. Miejmy nadzieję, że już bez jakichkolwiek komplikacji. Póki co nie znamy jeszcze dokładnej daty powtarzanego spotkania.

Mecz będzie miał bardzo ważne znaczenie. Obie drużyny rywalizują o pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Triumfator zasadniczej części sezonu zorganizuje we własnej kręgielni turniej finałowy, który zadecyduje o podziale medali. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*