Poznaliśmy sparingpartnerów FOGO Unii Leszno

W środę poznaliśmy terminarz żużlowej PGE Ekstraligi, a nazajutrz FOGO Unia Leszno zdradziła sparingowe, przedsezonowe plany. Będą sparingi, turniej par, a być może dojdzie też do międzynarodowego spotkania.

Zespół Piotra Barona na pewno odjedzie dwa sparingi ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra w dniach 21 i 22 marca (sobota-niedziela) i także dwa podobne kontrolne mecze z forBet Włókniarzem Częstochowa tydzień później.
Wiemy też, że będzie kontynuacja tzw. Super Meczu. W dwóch ostatnich latach były to mecze z innymi wielkopolskimi zespołami: Startem Gniezno oraz Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Teraz będzie to starcie z beniaminkiem I ligi – Polonią Bydgoszcz. W tym przypadku termin jest jeszcze do ustalenia.

Klub ze Strzeleckiej poinformował, że odbędzie się też przed inauguracją nowego sezonu towarzyski turniej par z udziałem klubu z niższej klasy rozgrywkowej. Dogadywane są też szczegóły towarzyskiej potyczki z klubem z Wysp Brytyjskich. Zapewne chodzi tu o pojedynek z drużyną Swindon Robins.

Przypomnijmy, że PGE Ekstraliga wystartuje 3 i 5 kwietnia. W tym drugim terminie leszczynianie zainaugurują rozgrywki wyjazdowym meczem w Gorzowie ze Stalą. (andre/fot.andre).