Prace wystawili na jarmarku, wciąż można je kupić

Ozdoby wielkanocne, przygotowywane przez uczestników warsztatów, co roku rozchodzą się jak świeże bułeczki. Fot. Karolina Bodzińska

Na Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy stowarzyszeniu „Nasz Ośrodek” we Wschowie przygotowania do świąt wielkanocnych idą pełną parą. Od kilku tygodni, w poszczególnych pracowniach, spod rąk uczestników wychodzą prawdziwe cuda.

– Przygotowujemy stroiki wielkanocne, kartki okolicznościowe, ozdoby, poduszki czy maskotki- tłumaczy Beata Pawłowicz, kierowniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wschowie.

600 zł na jarmarku

Prace można było kupić na jarmarku wielkanocnym, który odbył się w minioną niedzielę. Mimo kapryśnej pogody mieszkańcy tłumnie skorzystali z zaproszenia na wielkanocną imprezę.

– Jak co roku nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Udało nam się sprzedać towar o wartości 600 zł. Pieniądze zasilą nasze konto. Jeszcze nie wiem, na co je wydamy. Być może zorganizujemy dla uczestników biwak, wyjazd do teatru, wyjście do kina lub oszczędzimy i na Boże Narodzenie dofinansujemy z tych pieniędzy paczki świąteczne – mówi Beata Pawłowicz.

Ozdoby nadal można zakupić. Mieszkańcy mogą zaglądać do pracowni bezpośrednio. Siedziba warsztatów mieści się na Placu Kosynierów, w niskim budynku obok siedziby starostwa.

– Dla naszych podopiecznych zainteresowanie ze strony kupujących to ogromne wyróżnienie. Warto przy okazji podkreślić, że każda powstająca na warsztatach praca jest unikatowa i w każdą wkładają uczestnicy wiele serca – dodaje pani kierownik.

Kilka pracowni i angielski

W ramach WTZ działa kilka pracowni: krawiecka, rękodzieła artystycznego, florystyczna, plastyczna oraz gospodarstwa domowego. Korzysta z nich 30 osób z orzeczonymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy mają także okazję raz w tygodniu brać udział w zajęciach z języka angielskiego.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*