Pracownica banku skubała swoich klientów. Szybko wpadła

241
Fot. arch

W ekspresowym tempie gostyńscy policjanci wyjaśnili tajemnicę pieniędzy znikających z kont klientów jednego z miejscowych banków. W proceder zamieszane są trzy osoby: pracownica banku, jej brat i kolega. Śledczy odzyskali część gotówki.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej nad sprawą pracowali od 6 lutego br. Tego dnia do gostyńskiej jednostki zgłosił się mężczyzna i poinformował śledczych, że z jego lokat, które miał założone w jednym z banków ktoś ukradł ponad 260 tys. złotych. Śledczy bardzo szybko ustalili dane personalne sprawców i sposób ich działania. Po trzech dniach śledztwa zgłosił się kolejny pokrzywdzony, któremu z konta zniknęło 300 tys. złotych – informuje Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy komendanta powiatowego gostyńskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadła 30 – letnia pracownica banku i jej 29-letni wspólnik. Oboje zatrzymano w Poznaniu w wynajmowanym przez nich mieszkaniu.

Podczas prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że na pomysł „wyczyszczenia” kont klientów wpadł mężczyzna, a wszystkie dane potrzebne do wypłaty pieniędzy dostarczyła mu pracownica banku. Gotówka została przelana na świeżo założone konta słupów. Wspólnicy dysponowali kartami za pomocą których wypłat dokonywali z bankomatów. kab

Cały artykuł w 7. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*