Premier w teatrze, wyborcy na widowni

Premier Mateusz Morawiecki mówił między innymi o najbliższych planach rządzących. Fot. Anna Maćkowiak
Premier Mateusz Morawiecki mówił między innymi o najbliższych planach rządzących. Fot. Anna Maćkowiak

W sobotę do Leszna przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Z mieszkańcami spotkał się w Teatrze Miejskim. Mówił o deklaracjach, które Prawo i Sprawiedliwość zamierza realizować w najbliższych latach, jeśli ponownie wygra wybory. Wsparł kandydatów PiS do parlamentu w wyborach, które odbędą się za półtora tygodnia.

Zainteresowanych spotkaniem poproszono o przyjście godzinę wcześniej. Chodziło o względy bezpieczeństwa i przeprowadzenie koniecznych kontroli, związanych z faktem, iż gościem będzie szef rządu.

Na początku prezentowali się kandydaci PiS do sejmu z okręgu kalisko-leszczyńskiego oraz kandydat do senatu Adam Kośmider.

– Polska państwem dobrobytu – z takim hasłem idziemy do wyborów. To oznacza dobrą współpracę pomiędzy różnymi wymiarami życia społecznego, gospodarczego, publicznego, finansowego – mówił Mateusz Morawiecki, który w Teatrze Miejskim w Lesznie pojawił się po godzinie czternastej. – Głęboko wierzę w to, że poprzez naszą politykę umacniamy polską klasę średnią. Z takiego kierunku działań wynika cała nasza polityka społeczna.

Premier mówił o zmianach w służbie zdrowia, planach budowy dróg, reaktywacji linii kolejowych czy połączeń autobusowych.

– Mamy dziś piętnaście tysięcy więcej pielęgniarek niż kilka lat temu. Jeszcze dwa, trzy lata temu wszyscy się martwili, że spada liczba pielęgniarek. Zmieniliśmy zasady wynagradzania, zwiększyliśmy poziom rekrutacji dla pielęgniarek i mamy dzisiaj więcej chętnych do wykonywania tego zawodu niż certyfikatów, dyplomów ukończenia – podkreślał Mateusz Morawiecki.

Był też czas na zadanie kilku pytań. Dotyczyły one wspomnianego planowanego przywracania połączeń kolejowych, kondycji szpitali czy tego, co rządzący mają do zaoferowania miastom średniej wielkości, takim jak Leszno. Sporo ucierpiały na tym, że nie są już miastami wojewódzkimi.

Anna Maćkowiak

Spora grupa mieszkańców skorzystała z sobotniego zaproszenia do Teatru Miejskiego. Fot. Anna Maćkowiak
Spora grupa mieszkańców skorzystała z sobotniego zaproszenia do Teatru Miejskiego. Fot. Anna Maćkowiak