Prezydent Borowiak pisze do Stępniewskiego

Łukasz Borowiak, prezydent miasta Leszna wysłał list do prezesa Ekstraligi Żużlowej – Wojciecha Stępniewskiego. Prezydent chciałby, żeby ,,centrala” miała na uwadze głosy samorządów, które muszą znajdować niemałe środki na modernizacje stadionów.

W dniu dzisiejszym wysłałem pismo do Prezesa Ekstraligi Żużlowej Wojciecha Stępniewskiego z sugestią uwzględniania stanowisk samorządów. W przyszłym tygodniu skieruję stosowne pisma do Prezydentów wszystkich Miast, których drużyny jeżdżą w Ekstralidze z zaproszeniem do udziału przy samorządowo – żużlowym stole, który chciałbym zorganizować pod koniec września w Lesznie. Sport żużlowy to niebywała promocja dla Miasta, ale wykładając środki na tę promocję chcemy być jednocześnie partnerami nie tylko dla klubów sportowych, ale i władz Ekstraligi – mówi Łukasz Borowiak.

Ostatnio prezydent Leszna podniósł temat systemu odwodnienia liniowego stadionu im. Alfreda Smoczyka. Odwodnienie takie wkrótce będzie musiało się znaleźć na każdym obiekcie Ekstraligi Żużlowej. Uchwałę o takim obowiązku podjęło Prezydium Zarządu Głównego PZM 18 października 2017 roku. Miasto Leszno za pośrednictwem MOSiR zleciło wykonanie dokumentacji i kosztorysu, z którego wynika, że trzeba będzie na ten cel wydać nieco ponad 1 mln zł.

Borowiak uznał za stosowne, by rozpocząć dyskusje w tym zakresie z organem prowadzącym rozgrywki PGE Ekstraligi, klubami oraz przedstawicielami samorządów. W załączniku list wystosowany przez prezydenta. (andre/fot.archiwum).