Próbował zdać prawko za kumpla

28-latek spod Poznania liczył na to, że jego starszy kolega zda za niego egzamin praktyczny w Lesznie. Fot.Michał Wiśniewski

28-latek spod Poznania i jego starszy kolega staną przed sądem po tym, jak próbowali dokonać oszusta przy egzaminie na prawo jazdy w Lesznie. 33-latek z podrobionym dowodem osobistym miał zdawać jazdę za kolegą. Gdy egzaminator zakwestionował dokument tożsamości, ,,kursant’’ rzucił się na piechotę do ucieczki.

Działo się to w ub. tygodniu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lesznie. Tego dnia wraz z grupą kursantów miał swój egzamin praktyczny zdawać 28-latek spod Poznania. Gdy nadszedł jego czas na jazdę, przedstawił instruktorowi dowód osobisty. Dalsza część egzaminu miała być tylko czystą formalnością. Egzaminator jednak uznał, że z dokumentem tożsamości zdającego coś jest nie tak.

– Zorientował się, że okazany przez mężczyznę dokument wygląda na podrobiony. Kursant w tym momencie uciekł z samochodu – mówi Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie.

Następnego dnia policjanci zatrzymali obu mężczyzn w ich miejscu pracy na terenie powiatu poznańskiego. Trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że 28-latek zwrócił się z prośbą do swojego starszego kolegi, aby ten zdał za niego egzamin praktyczny na prawo jazdy. Pomóc w tym miał podrobiony dowód osobisty, wystawiony na nazwisko 28-latka. Wklejono do niego jednak zdjęcie 33-latka.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posłużenia się podrobionym dowodem osobistym. Teraz podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*