Procesja przeszła ulicami miasta

Procesja przeszła przez rynek, ulicą G. Narutowicza do parku za Teatrem Miejskim. Fot. Anna Maćkowiak

W czwartek (20 VI) w Kościele katolickim obchodzono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia tradycyjnie odbywały się procesje ulicami miast i wsi.

W Lesznie centralna procesja przeszła z bazyliki, przez rynek i dalej ul. Narutowicza do parku przy Teatrze Miejskim. Po drodze wierni modlili się przy czterech ołtarzach. Na koniec w parku przy teatrze odprawiona została msza św., której przewodniczył dziekan leszczyński ks. prałat Jan Majchrzak. Wygłosił również kazanie podczas nabożeństwa.

– Zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądał ten dzień, jak go przeżyjemy, jak będzie wyglądała msza św., jeśli nie dopisze pogoda – mówił na zakończenie uroczystości ks. Jan Majchrzak, cytując jednocześnie słowa religijnej piosenki:

Nie umiem dziękować Ci, Panie, bo małe są moje słowa. Dziękuję…

Na koniec orkiestra odegrała mu „Sto lat!”, usłyszał też gromkie oklaski. 1 lipca ks. Majchrzak przechodzi bowiem na emeryturę. Ofiary złożone na tacę podczas mszy św. odprawionej w parku za Teatrem Miejskim przeznaczone zostaną na wakacyjny wypoczynek dla dzieci przebywających w Domu Dziecka Caritas w Lesznie.

Anna Maćkowiak