Projekt radnych PiS: miasto wolne od ideologii LGBT

Na konferencji prasowej radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili projekt deklaracji Rady Miejskiej Leszna ,,Miasto wolne od ideologii LGBT”.

Jego celem jest zaprzestanie w leszczyńskich szkołach działań mających promowanie homoseksualizmu czy gender.

W konferencji z udziałem posła Jana Dziedziczaka udział wzięli również radni: Adam Kośmider, Mariusz Nowacki oraz Kazimierz Jęcz.

– Nie zgadzamy się na wprowadzenie w mury placówek oświatowych obcych i szkodliwych ideologii oraz przeprowadzania eksperymentów tzw. inżynierii społecznej obcej naszej kulturze, wierze czy naturalnemu porządkowi – czytamy w projekcie deklaracji.

Biedroń i „Seksmisja”

Według radnych w leszczyńskich szkołach miały już miejsce działania promujące LGBT, m.in. Tęczowy Piątek, który odbył się w I LO, spotkanie z Robertem Biedroniem w III LO czy konferencja na temat tolerancji w Zespole Szkół Ekonomicznych. Radni skrytykowali też „tęczowe” wątki w spektaklu „Seksmisja” w Teatrze Miejskim.

Zakaz dla gorszycieli

– Deklarujemy zakaz wstępu gorszycieli zainteresowanych wczesną edukacją seksualną leszczyńskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów przed takimi działaniami uznając, że tylko rodzice z pomocą wychowawców mogą odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości – czytamy dalej.

Według radnych PiS to wyłącznie rodzice współpracując ze szkołą powinni decydować o wychowaniu dzieci. Szkoły, które są finansowane ze środków publicznych, nie mogą narzucać zajęć z wychowania seksualnego. Ewentualny udział młodzieży w tego typu eventach czy spotkaniach musiałby być uzależniony od zgody rodziców.

Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*