Przejazd kolejowy w Wilkowicach jest często zamknięty Fot. ds

Cisza przed burzą – tak zapowiada się 2017 rok na budowach leszczyńskich dróg. Urzędnicy i wykonawcy już myślą, jak dobrze przygotowywać się do dużych inwestycji, które na dobre rozpoczną się już w przyszłym roku. Na zaplanowane inwestycje drogowe, czyli przebudowę drogi krajowej nr 12 (zaplanowanej na lata 2017-2020) nałoży się budowa wiaduktu kolejowego nad torami linii E59. Już w kwietniu spółka kolejowa podpisze umowę z wykonawcą modernizującym linię na odcinku granica woj. Dolnośląskiego-Czempiń.

Szczegółowy harmonogram i termin budowy wiaduktu zostanie przedstawiony przez wykonawcę po podpisaniu z nim umowy. Planujemy podpisać ją w kwietniu – tłumaczy Zbigniew Wolny z biura komunikacji i promocji PKP Polskie Linie Kolejowe SA. – Wtedy będziemy konsultowali z miastem dokładny termin budowy wiaduktu.

Szczegółowy harmonogram prac budowlanych, związanych z budową wiaduktu kolejowego nad ulicą Wilkowicką, jeszcze nie powstał. Nieoficjalnie mówi się, że roboty rozpoczną się w sierpniu przyszłego roku i potrwają aż 15 miesięcy. W tym czasie dojazd do Wilkowic od strony Gronowa będzie zamknięty. Wiadomo też, że wjazd na wiadukt od strony ronda Gronowa rozpocznie się na wysokości ulicy Miłej. Dariusz Staniszewski

Cały artykuł w 9. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*