Prokuratura sprawdzi oskarżenia pod adresem księdza

Po ubiegłotygodniowej publikacji tekstu pt. „Grzech zagościł u proboszcza” sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Gostyniu. Nasza dziennikarka Lila Gabryelów przytoczyła w swoim artykule relacje z rozmów ze świadkami, którzy mówili o pedofilskich i homoseksualnych skłonnościach proboszcza z Żytowiecka.

Zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu Jacek Masztalerz przyznaje, że od kilku tygodni, zanim jeszcze temat zagościł na łamach Panoramy Leszczyńskiej oraz wcześniej – na prowadzonym przez jego autorkę blogu – do prokuratury wpływały zapytania od dziennikarzy z różnych redakcji, czy w związku z tematem prowadzone są jakiekolwiek prokuratorskie działania.

Konsultowaliśmy sprawę z Komendą Powiatową Policji w Gostyniu i mogę powiedzieć, że na tamten czas ani prokuratura ani policja nie prowadziła w tym temacie żadnych działań – mówi prokurator Jacek Masztalerz.

Sytuacja uległa zmianie w ubiegłym tygodniu, kiedy to w naszym tygodniku pojawił się obszerny artykuł poświęcony wydarzeniom, które zdaniem jego bohaterów miały mieć miejsce z udziałem żytowieckiego proboszcza. Jest w nich mowa o niedopuszczalnych zdaniem relacjonujących zachowaniach duchownego wobec chłopców, jak również mężczyzn, takich jak jak chociażby dotykanie w miejscach intymnych. Z publikacji wynika, iż ksiądz zaprzecza, jakoby miał dopuszczać się takich zachowań.

Po przeanalizowaniu publikacji internetowej, a później prasowej poświęconej temu samemu tematowi podjęliśmy decyzję o wszczęciu postępowania sprawdzającego – informuje zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu.

ama

Cały artykuł w 15. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*