Prowadzą bezpłatną wypożyczalnię sprzętu ortopedycznego

Bezpłatna wypożyczalnia wzbogaciła się o kolejne sprzęty ortopedyczne: wózki inwalidzkie, balkoniki i kule. Fot. arch. bliżej autyzmu

Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu we Wschowie prowadzi bezpłatną wypożyczalnię rowerów trójkołowych. Teraz ich wypożyczalnia wzbogaciła się o kolejne sprzęty ortopedyczne: wózki inwalidzkie, balkoniki i kule.

– Na wniosek naszego stowarzyszenia Lubuski Okręgowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz fundacja Eco Textil doposażyli nas w 4 wózki inwalidzkie, 4 baloniki i 4 pary kul. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczać w naszej siedzibie przy ul.Reymonta 1 we Wschowie – informuje Jolanta Awsiukiewicz ze Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu.

To oferta przede wszystkim dla osób niezamożnych, m.in. emerytów i rencistów, dla których każdy grosz ma znaczenie.

Przypomnijmy, że sprzęt jest pozyskiwany dzięki recyklingowi ubrań. Mieszkańcy mogą swoje zużyte ubrania wrzucać do pojemników PCK i fundacji Eco Textil oznaczonych dużym logo PCK.

– W mieście kontenerów nie brakuje, są także w kilku wioskach. Zabiegamy właśnie o to, by pojawiły się w każdej wsi na terenie naszej gminy – dodaje Jolanta Awsiukiewicz.

Do dyspozycji mieszkańców przez cały czas są także rowery trójkołowe w różnych rozmiarach, które można wypożyczyć bezpłatnie zarówno we Wschowie, jak i w Lginiu.

Karolina Bodzińska