Przed nami kolejna wystawa psich championów w Trapezie

Wystawy w Trapezie to kynologiczne święto. Fot. Anna Maćkowiak
Wystawy w Trapezie to kynologiczne święto. Fot. Anna Maćkowiak

Przed nami kolejna wystawa psich championów. Odbędzie się tradycyjnie w hali Trapez. Organizatorzy – leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce – zapraszają już w najbliższą niedzielę, 23 lutego.

Będzie to XXIV Wystawa Championów Bosch Champion of Champion’s Leszno 2020. Honorowym patronatem objął to wydarzenie prezydent Leszna.

W tegorocznej wystawie zaprezentowanych zostanie niemal 500 championów. Wystawcy przyjadą z wielu zakątków Polski, ale także z Niemiec, Czech,Danii, Białorusi, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Brazylii Włoch, Tajlandii oraz USA – informują organizatorzy.

Jeśli chodzi o grono sędziowskie, to przyjadą przedstawiciele z Filipin, Szwajcarii Czech i oczywiście z Polski.

Na terenie wystawy schronisko w Henrykowie będzie posiadało stoisko, na którym za pomoc dla bezdomnych zwierząt będzie można zdobyć nagrody oraz porozmawiać o adopcji zwierząt – zachęcają organizatorzy.

Będzie także wiele innych atrakcji i występy artystyczne.W ielu hodowców oraz wystawców podkreśla, że leszczyńska impreza to prawdziwe kynologiczne święto, z niepowtarzalnym klimatem. Emocje narastają przez cały dzień, a sięgają zenitu popołudniową porą, kiedy rozpoczynają się finałowe rywalizacje.

Szczegóły na temat wystawy, składu sędziowskiego oraz atrakcji towarzyszących wystawie na stronie leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce – zkwp.leszno.pl.

Anna Maćkowiak