Przegrali po zaciętej walce

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno nie sprostali na koniec pierwszej rundy rozgrywek I ligi meritumkredyt Pogoń Prudnik. Pozostawili po sobie jednak dobre wrażenie, przegrywając na Opolszczyźnie po walce 82:74.

Po pierwszej dość znacznie przegranej kwarcie (21:14) nasi koszykarze z mozołem zaczęli odrabiać straty. Przed ostatnimi 10 minutami tracili zaledwie dwa punkty (54:52).

Na początku decydującej kwarty wyszli nawet po trafieniu zza łuku Stępienia na punktowe prowadzenie (54:55).

Decydujące minuty należały jednak już do gospodarzy, którzy odskoczyli i nie pozwolili gościom z Leszna na nic więcej. Nasz zespół zagrał w Prudniku bez nominalnego rozgrywającego, pomimo, że  protokole widniały nazwiska zarówno Adama Brenka, jak i Nikodema Sirijatowicza. Obaj jednak ze względu na kontuzje nie zagrali ani minuty.

meritumkredyt Pogoń Prudnik – Jamalex Polonia 1912 Leszno 82:74 (21:14, 16:19, 17:19, 28:22)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Rostalski 15 (12 zb), Trubacz 15, Sanny 14, Stępień 10, Koelner 8, Malona 6, Milczyński 5, Kiwilsza 1. (andre/fot.archiwum).