Przegrana z Kępnem

27

Siatkarze UKS 9 Leszno w odwrocie. Po porażce w Gostyniu przegrali także dość nieoczekiwanie po wyrównanym boju na własnym parkiecie z Sokołem Kępno 1:3.

Wśród gospodarzy wciąż brak Adriana Szulca, który przeżywa trudne chwile, walcząc z chorobą. Brak przyjmującego leszczyńskiej drużyny cały czas jest widoczny. Także w tym spotkaniu.

Każdy z setów był bardzo wyrównany. Szczęście było po stronie gości, którzy rozpoczęli od wygranej (23:25). Miejscowi w II secie wzięli się do roboty. Prowadzili wysoko i wygrali tę partię na spokojnie (25:20), doprowadzając do remisu w setach 1:1.

Potem znów na prowadzenie wyszli ambitni goście, którzy wygrali na przewagi (25:27). W IV partii znów oglądaliśmy zaciętą walkę, choć wydawało się w pewnym momencie, że Sokół szybko zakończy ten mecz. Kępnianie prowadzili już (18:24), ale ,,Tygrysy” goniły. Zdobyły 6 punktów z rzędu i był remis (24:24). Później (25:25). Niestety ostatnie dwa punkty zdobyli przyjezdni, wygrywając całe spotkanie (1:3).

UKS 9 Leszno – Sokół Kępno 1:3 (23:25, 25:20, 25:27, 25:27)

To druga z rzędu porażka leszczynian w III lidze. Leszczynianie zajmują w tabeli 3 miejsce, a najbliższe spotkanie rozegrają za tydzień na wyjeździe z rewelacją z Osieczy. (andre/ot.archiwum).