Przejazd kolejowy na ul. 1 Maja znów naprawiano

Tak wygląda przejazd na 1 Maja po kolejnym w ostatnich miesiącach ,,remoncie. Fot. Michał Wiśniewski

Przejazd kolejowy na ul. 1 Maja, prowadzący w stronę Zaborowa, zgodnie z obietnicami został otwarty po trzydniowej modernizacji . Ci, którzy spodziewali się, że będzie to remont w wysokim standardzie, mogą być jednak mocno rozczarowani.

Modernizacja przejazdu kolejowego na ul. 1 Maja to element wielomilionowej inwestycji, jaką jest przebudowa linii Poznań – Wrocław. Włosi z Astaldi rozkopali torowisko we wrześniu i zeszli z placu budowy. Płyty ułożono tymczasowo, ale PKP zapowiadało, że przejazd przejdzie kolejny remont.

Wykonano go w ubiegłym tygodniu, a standard prac nie pozwala sądzić, że to efekt finalny. Płyty nie są ułożone idealnie równo, a między nimi tłuczeń zastąpiono masą asfaltową.

Remontują na Henrykowskiej

Od poniedziałku ten sam wykonawca zamknął na kilka dni przejazd na ulicy Henrykowskiej. Objazd zostanie wyznaczony przez ulicę Ruszczyńskiego. Jak informuje wykonawca robót, ze względu na technologię prowadzonych robót wymagane jest całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego dla ruchu pojazdów.

Zmiany dla autobusów

Objazd na czas modernizacji przejazdu kolejowego na Henrykowskiej został wyznaczony ulicami 1 Maja i Ruszczyńskiego do Ronda R omana Dmowskiego i dalej Rzemieślniczą do Ronda Zaborowo. Prace wymagały też korekt rozkładu jazdy autobusów przez Miejski Zakład Komunikacji. Przewoźnik zmienił w związku z tym przebieg ,,dwójki’’ , która porusza się objazdem ulicami: 1 Maja, Ruszczyńskiego, Henrykowską, Dożynkową do ulicy Lipowej w kierunku Strzyżewic, natomiast w kierunku Rejtana – ulicami Lipową, Bema do Leśnej.

Zawieszono też odjazdy autobusu linii 2 z przystanków na 1 Maja przy szkole w obu kierunkach oraz przy markecie Netto i Leśnej przy zajezdni w kierunku Rejtana.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*