Przekazali rowery, zakończyli Motokrew

Rowery wypożyczane będą bezpłatnie zarówno mieszkańcom Lginia, jak i turystom. Fot. Karolina Bodzińska

W niedzielne popołudnie 23 czerwca na plaży głównej w Lginiu otwarto wypożyczalnię trójkołowych rowerów. Mogą z niej skorzystać wszyscy potrzebujący, którzy mają problemy z poruszaniem się. Przy okazji podsumowano kwietniową akcję Motokrew.

Rowery wypożyczane będą bezpłatnie. Wszystko dzięki współpracy, jaką Stowarzyszenie Bliżej Autyzmu we Wschowie nawiązało z oddziałem PCK w Nowej Soli i fundacją Eco Textil w Skarżysku Kamiennej.

– Fundacja wykorzystuje odzież wrzucaną przez mieszkańców do kontenerów opatrzonych logo PCK, a potem zakupuje rowery, które przekazuje do nieodpłatnego wypożyczania – tłumaczyła Jolanta Awsiukiewicz z Bliżej Autyzmu.

Rowery będzie można wypożyczać za pośrednictwem Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Przechowywane będą przy lgińskiej plaży.

– Dziękuję dyrekcji CKiR, że zechcą prowadzić wypożyczalnię. Nie da się ukryć, że to dodatkowy obowiązek – mówiła Grażyna Krzyśko, dyrektor Oddziału PCK w Nowej Soli.

W uroczystości wzięła udział Lucyna Kowalczykowska, prezeska Bliżej Autyzmu oraz Marta Panicz – Szajnkenig , wiceburmistrz Wschowy.

Tego dnia podsumowano też kwietniową akcję Motokrew, podczas której na wschowskim rynku, zebrano ponad 40 litrów krwi.

Karolina Bodzińska