Przełaje na Smoczyku [GALERIA]

Fot. Mariusz Cwojda

Można i tak. Nie tylko zawody żużlowe, czy mecze piłki nożnej. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka zorganizowano imprezę rowerową pod nazwą Nocny Wyścig Przełajowy Konwa Bike Race o Puchar Prezydenta miasta Leszna.

Areną rywalizacji był leszczyński stadion i jego najbliższe otoczenie. Nie był to zwykły płaski wyścig, bo na uczestników czekały też przeszkody, takie jak to bywa w wyścigach przełajowych.

Impreza ruszyła już o godzinie 13.00. W najważniejszym wyścigu dla elity triumfował zgodnie z planem wielokrotny mistrz Polski Marek Konwa jadący w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe. Zwycięzca uzyskał na dystansie 20 km czas 00:47:38. W gronie amatorów najszybszy okazał się Robert Syc z Real 64-sto. Tutaj rywalizowano na dystansie 10 km. Czas zwycięzcy to 00:28:18.

Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe okazał się najszybszy w gronie juniorów, którzy także pokonywali dystans 20 km.  Triumfator mógł się pochwalić rezultatem 00:49:40.

Kategorię Cyklosport wygrał Adam Adamkiewicz ze Stowarzyszenia Klub Sportowy (00:52:50). Rywalizowały także kobiety. Te miały do pokonania dystans 12,5 km. Najlepsza okazała się Magdalena Sadłecka ze Stowarzyszenia Euro Bike Kaczmarek (00:36:10).

Dodajmy, że pełną tabelę wyników z podziałem na wyścigi i kategorie możemy znaleźć na stronie: www.wynikizawodów.eu. (andre/fot.marekkonwaofficial).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*