Przełamanie Jamalex Polonii (GALERIA)

Jest długo oczekiwane zwycięstwo koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Leszno. Po trzech porażkach nasz zespół pokonał w Trapezie Księżaka Syntex Łowicz 88:76.

Jak należało się spodziewać łatwo nie było, bowiem na dobrym poziomie w zespole przeciwnika jak zwykle zagrali: Salamonik, Ratajczak, Stopierzyński, a początkowo też Kobus.

Rywal był bardzo długo w grze, tocząc wyrównany bój. To goście zresztą prowadzili na początku (4:0). W 6 minucie na 6:6 wyrównał Stanferd Sanny. Księżak znów odskoczył na (15:10), ale finisz gospodarzy sprawił, że po 10 minutach notowaliśmy remis (17:17).

W II ćwiartce wystarczył zryw miejscowych, by ,,odjechać” na 10 punktów (34:24) po rzucie Kaczmarzyka. Do przerwy ta przewaga nieco się zmniejszyła, ale po 20 minutach lepsza była Jamalex Polonia (44:38).

Zespół z Łowicza wcale jednak nie zamierzał się poddawać. Wiedział, że może sprawić  niespodziankę. Po przerwie, w 25 minucie po rzucie Grzelińskiego był remis (55:55). Potem jednak znów nieznaczną przewagę wypracowali podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego (67:61).

W IV kwarcie wystarczyło kilka składnych akcji i fragment wygrany 11:0, by nasz zespół ostatecznie mógł odetchnąć. Jamalex Polonia uciekła z 74:66 na 85:66 i było po meczu. W ostatnich akcjach spotkania na parkiecie przebywali zmiennicy. Rywal odrobił kilka punktów, ale zwycięstwo było niezagrożone. Dwa punkty zostały w Lesznie po triumfie 88:76.

• Dzisiaj musieliśmy się przełamać i plan zrealizowaliśmy. Nie było łatwo, bo wiemy jak ta liga jest wyrównana, a Księżak ma kilku doświadczonych graczy, ogranych w ekstraklasie. Najważniejsze jest zwycięstwo i to, że jesteśmy bliżej play-off – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Księżak Syntex Łowicz 88:76 (17:17, 27:21, 23:23, 21:15)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 22 (4×3), S.Sanny 14 (2×3), Mroczek-Truskowski 14 (1×3), Trubacz 11 (1×3), Stawiak 11 (1×3), Chanas 9, Motylewski 5, Milczyński 2, O.Sanny 0, Majchrzak 0, Nawrocki 0.

Najwięcej dla Syntex Księżak: Salamonik 20 (5×3), Ratajczak 19, Stopierzyński 14, Grzeliński 10. (andre/fot.andre).