Przewrócił się fragment muru

Odbudowę muru samorząd planuje w przyszłym roku Fot. Anna Maćkowiak

Przy ul. Staromiejskiej w Górze przewrócił się fragment zabytkowego muru. Zniszczeniu uległ ok. 19-metrowy odcinek. Teren został zabezpieczony. Odbudowę muru samorząd planuje w przyszłym roku.

Na razie trudno powiedzieć, co spowodowało zawalenie się muru – mówi Leszek Szendryk, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Górze.

Budowla przechodziła wcześniej prace modernizacyjne, ale w niektórych miejscach wapienna zaprawa uległa już erozji. Poza tym w sąsiedztwie muru rosną drzewa, których rozrastające się korzenie również mogły po części doprowadzić do przewrócenia się muru. Rozpadająca się fortyfikacja uszkodziła zaparkowany w sąsiedztwie samochód.

Gruz posprzątano. W najbliższym czasie gmina planuje postawić ogrodzenie, które uniemożliwiałoby dostęp do uszkodzonej części muru osobom postronnym.

W przyszłorocznym budżecie chcielibyśmy natomiast wygospodarować fundusze na jego odbudowę – zapowiada naczelnik wydziału gospodarki komunalnej górowskiego urzędu.

To nie pierwsze takie zdarzenie. W 2013 r. przewrócił się inny fragment muru przy ul. Staromiejskiej w Górze. Samorząd musiał wtedy odbudować spory odcinek dawnej budowli. ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*