Przy wschowskim ogólniaku, w przyszłym roku, powstanie boisko

Stare boisko przy ogólniaku nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nowe ma powstać w przyszłym roku. Koszt to 1,8 mln. zł. Fot. Karolina Bodzińska
Stare boisko przy ogólniaku nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nowe ma powstać w przyszłym roku. Koszt to 1,8 mln. zł. Fot. Karolina Bodzińska

W przyszłym roku, przy I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie powstanie profesjonalne boisko do gry w piłkę nożną wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną. Władze powiatu wschowskiego pozyskały na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obecnie przy ogólniaku, na tyłach szkoły, istnieje boisko piłkarskie o nawierzchni gruntowej, z żużlową bieżnią oraz skocznią do skoku w dal.

Kiedyś młodzież chętnie korzystała z tej infrastruktury, ale dziś obiekt sportowy jest całkowicie zniszczony i nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa.

– W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1.860 m2 o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną o nawierzchni z poliuretanu, w skład której wchodzić będzie bieżnia okrężna 4 torowa o długości 200 m, bieżnia prosta 4 torowa o długości 80 m, rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego we Wschowie.

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 1,8 mln. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pokryje połowę tych kosztów. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg.

Karolina Bodzińska