Przygotowania UKS 9 Leszno do sezonu

W szeregach UKS 9 Leszno trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu. W drużynie seniorskiej szykują się pewne zmiany.

Z dotychczasowego składu w drużynie dalej na pewno zobaczymy: kapitana Bartosza Gadkowskiego, Filipa Wrotkowskiego, Łukasza Nowickiego, Adriana Szulca, Damian Walkowiaka, Daniela Sieniucia, Macieja Mańkę, Adama Rolnika, Mikołaja Piotrowskiego i Bartosza Kokocińskiego.

Będą jednak zmiany na poszczególnych pozycjach, a także nowe twarze. Będą to, na pewno atakujący, dwaj lub trzej libero – wszyscy z doświadczeniem ligowym. Do składu dołączy także wychowanek klubu – junior Mateusz Szafraniak. Szczegóły i nazwiska nowych zawodników klub ogłosi w połowie sierpnia.

1 września Stowarzyszenie UKS 9 Leszno organizuje siatkarski camp dla zawodników i trenerów. Całodzienny trening dla licencjonowanych siatkarzy grup młodzieżowych i seniorskich poprowadzi Krzysztof Wójcik, wielokrotny reprezentant Polski, który w kadrze wystąpił między innymi w rozgrywkach Ligi Światowej i mistrzostwach Europy. Wójcik przez wiele sezonów grał w ekstraklasie, a karierę zawodniczą zakończył w 2006 roku w barwach Delecty Bydgoszcz, a następnie rozpoczął pracę trenerską. Prowadził Jokera Piła, Ósemkę Siedlce, Krispol Września, Stal AZS PWSZ Nysa i SPS Chrobrego Głogów.

Do rozgrywek zostały zgłoszone również nowe drużyny młodzieżowe – pierwszy raz w historii Leszna zespół młodziczek, a także juniora. Dla najmłodszych adeptów siatkówki w wieku 6-9 lat ruszą zajęcia w ramach Akademii Tygrysa.

Pod koniec sierpnia siatkarska młodzież wyjeżdża do Wielenia na obóz sportowy, który ma rozpocząć wzmożony okres treningowy. Wcześniej, bo 29 lipca sześciu reprezentantów UKS 9 Leszno leci na Igrzyska Olimpijskie Dzieci do Jerozolimy, gdzie będą walczyć o medale z drużynami z różnych stron świata. (andre/ot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*