Przyjeżdża lider. Arcytrudne zadanie Tęczy

To jest sport, ale w środowy wieczór koszykarki Tęczy Leszno czeka mecz z cyklu tych najtrudniejszych. Do Trapezu zawita JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, czyli lider I ligi, który nie przegrał meczu.

Zespół ten prawdopodobnie grałby dalej w naszej ekstraklasie, ale po awansie drugiej drużyny do I ligi 10 zespół ubiegłego sezonu został przesunięty przez zarząd klubu o klasę niżej. Wszystko po to, by tam mogły się ogrywać te młodsze zawodniczki.

Sosnowiczanki mają komplet 17 zwycięstw i pewnie zmierzają do najwyższej klasy rozgrywkowej. Siłę drużyny stanowią te najbardziej doświadczone: znana z występów w Tęczy: Martyna Stasiuk, Aleksandra Dziwińska, mistrzyni zbiórek Weronika Telenga i młoda i utalentowana Małgorzata Zuchora.

Tęczę czeka trudna misja. Już nawiązanie walki z tak silnym zespołem byłoby sukcesem. W I rundzie nasze panie poległy na Śląsku 99:48. Rywalki zresztą bardzo często wygrywały w takich rozmiarach i wyższych, więc nie trudno wskazać zdecydowanego faworyta środowego starcia w Lesznie. Początek o godzinie 18.30. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*