PWSZ Leszno tuż za podium AMP

W środę zakończyły się w Lesznie Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Tytuł mistrzowski wywalczyła Politechnika Opolska, która w finale ograła AWF Wrocław.

W finałowym spotkaniu uczelnia z Opola pokonała Akademię Wychowania Fizycznego z Wrocławia 3:0. Mecz ten mógł rozpocząć się lepiej dla Wrocławian, którzy nie wykorzystali rzutu karnego.

Na podium mogła stanąć też drużyna PWSZ Leszno. Gospodarze zmierzyli się w meczu o 3 miejsce z UHP Częstochowa. Niestety miejscowi nie sprostali rywalowi, ulegając mu aż 5:0.
Bez wątpienia czarnym koniem turnieju byli gospodarze. Studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zaimponowali walecznością i zaangażowaniem, dzięki czemu byli o krok od ogromnej niespodzianki. W półfinale dopiero po rzutach karnych musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów turnieju, studentów z Opola.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Jakub Czajkowski z Politechniki Opolskiej. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Karola Frączaka z AWF Wrocław, a z kolei królem strzelców turnieju finałowego został Karol Wojtyra z UHP Częstochowa.

AMP w piłce nożnej współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy była Grupa LOTOS S.A. Honorowy patronat nad turniejem finałowym objęli Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, JM Rektor PWSZ w Lesznie prof. dr hab. Maciej Pietrzak oraz Polski Związek Piłki Nożnej. W ceremonii zamknięcia turnieju uczestniczyli m.in. wiceprezydent miasta Leszna dr Piotr Jóźwiak oraz kanclerz PWSZ w Lesznie dr Janusz Poła. (andre/fot.archiwum).

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej
1. Politechnika Opolska
2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
3. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie