Rawia powalczyła w Pleszewie

Nie powiodła się wyprawa koszykarzy Rawii Rawag Rawicz do Pleszewa. Rawia powalczyła z rywalem, ale ostatecznie poległa 90:78.

Rawiczanie dobrze rozpoczęli. Najpierw trafił Wiśniewski, a po chwili zza łuku trafił Muskała i było (0:5).

Po dwóch ,,trójkach” Galewskiego wynik jednak się zdecydowanie odwrócił (11:5). Po rzuci z dystansu Muskały na chwilę pojawił się remis 18:18, ale ostatnie słowo należało do Serbakowskiego, który odpowiedział tym samym i po 10 minutach mieliśmy (21:18).

W II kwarcie Rawia tylko na chwilę odzyskała prowadzenie po rzucie Maciołka (25:26), ale kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili prowadząc (40:32).

Po przerwie Rawia znów kąsała. Doprowadzała do remisów, a potem też prowadzenia (44:45) po akcji 2+1 Wiśniewskiego. Po 30 minutach notowaliśmy jednak remis (57:57).

Jeszcze w 34 minucie po trafieniu z dystansu Muskały było (55:59) dla Rawii. Potem, gdy do końca pozostawały 3 minuty i 33 sekundy po rzucie Rodaka (71:73). Po akcjach Alana Urbaniaka Kosz Pleszew znów odwrócił losy meczu (77:73), a w końcówce jeszcze powiększył przewagę, triumfując (90:78).

KS Kosz Pleszew – Rawia Rawag Rawicz 90:78 (21:18, 19:14, 17:25, 33:21)

Punkty dla Rawii zdobywali: Muskała 26 (8×3), Zając 11, Rodak 9, Wiśniewski 9, Samuła 7, Maciołek 6, Kurkowiak 5, Olejniczak 3, Staśkowiak 2, Styła 0.

Najwięcej dla KS Kosz: Urbaniak 23, Spała 18, Galewski 14. (andre/fot.archiwum).