Rawia przegrała z Ignerskim

Rawia Rawag Rawicz przegrała batalię z Michałem Ignerskim, byłym reprezentantem Polski, który wzmocnił zespół z Nysy. Rawiczanie przegrali na wyjeździe 87:74.

Rawia prowadziła w tym meczu kilka razy. Już jego początku, po trafieniu Wiśniewskiego 5:2. Na koniec I kwarty lepsi byli już gospodarze, którzy po wyrównanej grze prowadzili 24:20.

Nasz zespół ani myślał się poddawać. W II kwarcie po dwóch rzutach wolnych Rodaka było (24:25). Szybko jednak odpowiedział Ignerski. To były reprezentant Polski ciągnął wynik gospodarzy, którzy do przerwy mieli nieznaczną przewagę (43:39).

Rawia grała ambitnie i w III kwarcie wyszła nawet na 8-punktowe prowadzenie (51:59) po ,,trójce” Zająca. Nasz zespół utrzymał to prowadzenie i po 30 minutach miał 6 punktów zapasu (57:63).

Na niespełna 5 minut przed końcem do remisu (69:69) doprowadził Madziar, a potem swoje zrobił Ignerski i Garwol, który celną trójką ustalił wynik na 87:74.

AZS Basket Nysa – Rawia Rawag Rawicz 87:74 (24:20, 19:19, 14:24, 30:11)

Punkty dla Rawii zdobywali: Muskała 14, Styła 13, Kurkowiak 11, Olejniczak 8, Rodak 8, Wiśniewski 7, Zając 5, Maciołek 4, Staśkowiak 4.

Najwięcej dla AZS Basket Nysa: Ignerski 34, Krawiec 17, Madziar 10, Garwol 9. (andre/fot.archiwum).