Rawia triumfuje we Wrocławiu

Trwa dobra passa koszykarzy Rawii Rawag Rawicz. Zespół trenera Maciejewskiego nie bez trudu, ale jednak pokonał na wyjeździe Roben Gimbasket Wrocław 67:63.

I kwarta tego spotkania należała do gospodarzy, choć na chwilę w 7 minucie po trafieniu Jankowiaka było (10:11) dla Rawiczan. Luka Małachow ustalił jednak wynik pierwszych 10 minut na (19:11).

Potem gospodarze nieznacznie jeszcze w II kwarcie powiększyli prowadzenie, ale Rawia zaczęła powoli odrabiać starty. Do przerwy jeszcze ta sztuka się nie powiodła. Przewaga Roben Gimbasket zmalała jednak do 4 punktów (35:31).

Po przerwie początkowo Wrocławianie znów niebezpiecznie ,,odjechali” (41:31), ale równie szybko Rawia te straty odrobiła i po ,,trójce” Kołakowskiego odzyskała prowadzenie (44:46), osiągając przed decydującymi 10 minutami spotkania 7-punktową zaliczkę (46:53).

Rawiczanie nie stracili już do końca spotkania koncentracji, choć jeszcze na 60 sekund przed końcem zrobiło się gorąco, po tym jak zza łuku kolejny raz trafił Małachow (63:66). Potem były niecelne rzuty z obu stron. Wynik jednym celnym wolnym na (63:67) ustalił Krówczyński.

Roben Gimbasket Wrocław – Rawia Rawag Rawicz 63:67 (19:11, 16:20, 11:22, 17:14)

Punkty dla Rawii zdobywali: Kołakowski 16 (2×3), Maciołek 12 (1×3), Kuta 11 (1×3), Paszek 11 (1×3), Krówczyński 9 (1×3), Jankowiak 7 (1×3), Staśkowiak 1, Rodak 0, Samuła 0, Styła 0.

Była to piąta wygrana z rzędu zespołu z Rawicza, który powoli pnie się w górę tabeli II ligi po wybitnie nieudanym początku rozgrywek. (andre/fot.archiwum).