Rawia uległa drużynie z Opola

Koszykarze Rawii rozpoczęli mecz z Weegree AZS Politechniką Opolską bardzo odważnie od prowadzenia 7:1 i 9:3 po rzutach Styły i Rodaka, ale cały mecz wygrali jednak goście 71:77.

To jednak goście gonili i dopadli Rawiczan w III kwarcie, kiedy po trafieniu Chmielarza znaleźli się pierwszy raz na prowadzeniu (44:45). Po 30 minutach prowadzili w Rawiczu (49:60). Wszystko jednak było w tym meczu wciąż możliwe.

Gospodarze nie dokonali jednak niemożliwego, choć na 41 sekund przed końcem meczu zbliżyli się na 71:75 po rzucie wolnym Muskały. Potem jednak dwa razy trafił z linii ,,osobistych” Leszczyński i dwa punkty pojechały do Nysy.

Rawia Rawag Rawicz – Weegree AZS Politechnika Opolska 71:77 (21:13, 21:20, 7:27, 22:17)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Maciołek 18 (1×3), Popiel 11 (3×3), Kurkowiak 9, Zając 8, Rodak 8, Styła 7 (1×3), Wiśniewski 4, Muskała 3, Staśkowiak 3 (1×3), Olejniczak 0.

Najwięcej dla AZS Weegree Politechniki Opolskiej: Chmielarz 26, Leszczyński 20, Pawłowski 11. (andre/fot.archiwum).