Rawia wygrała w Otmuchowie. Obra gorsza od Stali

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w 14 kolejce spotkań II ligi koszykarskie zespoły z Kościana oraz Rawicza. Wygrali tylko ci drudzy, pokonując na wyjeździe Otmuchów. Obra nie dała rady Stali Ostrów.

Koszykarze z Kościana podejmowali na własnym parkiecie Stal Ostrów Wielkopolski. Rozpoczęli nawet obiecująco, bo w końcówce I kwarty osiągnęli przewagę, prowadząc po trafieniu z linii rzutów wolnych Ciążkowskiego nawet (20:14).

II kwartę od punktów rozpoczął Rau (22:14). Później po trafieniu zza łuku tego samego zawodnika było już (27:16). Stal jednak rzuciła się do odrabiania strat i do przerwy Obra zachowała już tylko 2-punktową przewagę (36:34).

Po przerwie do głos zaczęli jednak dochodzić goście, który odrobili minimalne straty i to oni przed ostatnimi 10 minutami byli w lepszej sytuacji (55:60).

Niestety Obra nie potrafiła już zbliżyć się do rywala, który zagrał do końca bardzo skutecznie, triumfując w Kościanie wysoko (62:82).

BC Obra Kościan – Stal Ostrów Wielkopolski 62:82 (20:14, 16:20, 19:26, 7:22)

Punkty dla BC Obra zdobywali: Ciążkowski 16 (3×3), Kabat 15 (1×3), Kopciński 7 (1×3), Rau 7 (1×3), Kiszka 6 (2×3), Ratajczak 3 (1×3), Szymkowiak 3 (1×3), Stanisławiak 3 (1×3),  Kaczmarek 2, Mielnik 0, Harasimczuk 0, Przygocki 0.

Mocno o punkty musiała walczyć w Otmuchowie Rawia Rawag, która po remisowej I kwarcie zaczęła zyskiwać mozolni przewagę, która po 30 minutach wynosiła już 15 punktów.

Goście nie dali sobie już wydrzeć tej wygranej, kontrolując to co dzieje się na parkiecie. Na osłodę miejscowi wygrali ostatnie 10 minut, ale nie miało to już większego znaczenia dla losów spotkania. Rawia pomimo, że wygrała różnicą 7 punktów, to wygrała przekonująco i bez zbędnego stresu.

MKS Otmuchów – Rawia Rawag Rawicz 81:88 (24:24, 15:27, 14:17, 28:20)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Wielechowski 17, Maciołek 17, Nowicki 13 (1×3), Kołakowski 13, Kuta 9, Paszek 9, Jankowiak 8 (1×3), Samuła 2, Maciejewski 0. (andre/fot.archiwum).