Rawia wyraźnie gorsza od rezerw Śląska

28

Rozpoczęli bardzo obiecująco, ale zakończyli bardzo źle. Koszykarze Rawii Rawag Rawicz ruszyli z animuszem na wicelidera II ligi – grupa D, czyli zespół rezerw Śląska Wrocław i po 10 minutach prowadzili 24:16. Potem było jednak już gorzej.

Rywal stopniowo odrabiał straty. Gospodarze jeszcze w połowie II kwarty prowadzili punktem, ale potem to prowadzenie utracili i do przerwy przegrywali z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska (36:41). Tragedii jeszcze nie było, bo ten wynik dawał wciąż nadzieję fanom basketu w Rawiczu.

Po przerwie Rawia jeszcze przez kilka minut walczyła, tracąc 3-4 punkty. Niestety końcowe fragmenty III kwarty i cała ostatnia okazały się fatalne dla miejscowych, którzy zupełnie zatracili skuteczność. W ostatnich 10 minutach rzucili ,,wstydliwe” 3 punkty i polegli z Exact Systems Śląsk II Wrocław 60:81.

Rawia Rawag Rawicz – Exact Systems Śląsk II Wrocław 60:81 (24:16, 12:25, 21:25, 3:15)

Punkty dla Rawii Rawag zdobywali: Paszek 14, Maciołek 10, Samuła 9, Jankowiak 7, Kuta 7, Kołakowski 6, Krówczyński 5, Rodak 1, Staśkowiak 1, Styła 0, Wacyra 0, Maciejewski 0.

Najwięcej dla Śląska II: Zagórski 17, Malesa 15, Czempiel 14, Sasik 13. (andre/fot.archiwum).